şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zara'nın creed aventus klonu parfümü. eğer creed aventus'u beğeniyorsanız fakat alacak durumunuz yoksa kesinlikle bunu denemelisiniz hem performans olarak hemde koku güzelliği olarak aventus'u pek aratmıyor.

  edit: rich leather diye bir parfümü daha var o da aventus'a benziyor fakat ben vibrant'ı daha çok benzettim.
 • yeni versiyonu, siyah kutu ve siyah kapaklı şeffaf şişe ile raflarda yerini almış.

  aventus'u, fiyatı sebebiyle çok fazla koklama imkanım olmadı. arkadaşlardaki küçük dekantlardan az miktar deneyebildim. ama koku hafızamdan yola çıkarak bu parfümün aventus'a benzerliğine 7/10 diyebilirim. edp formülasyonunda olmasına rağmen 3,5 saat civarları bir kalıcılık verdi. ilk 1 saat projeksiyonu iyi. almak isterseniz, zara mağazalarında 120 ml'si 99,95 tl. bu paraya, çakma da olsa aventus... karar sizin.
 • "aventussuz asla" diyen ama karşılayacak bütçesi olmayanlar için ideal ama benim gibi meraktan alacak olanlara tavsiye etmediğim parfüm. sanki şişesinin içine aventus'tan bir miktar boşaltmışlar da gerisini suyla doldurmuşlar gibi. bu yüzden, evet benziyor ama kalıcılık konusunda oldukça başarısız.

  creed aventus
 • 2016 vibrant leather -> 2017 night pour homme 4 -> 2018 rich leather -> 2018 vibrant leather

  sezon sezon aventus benzeri zara parfümleri bunlar. bu seneki vibrant leather'ın mililitresi dahi aynı. kalıcılık konusunda zaten 1700 liralık bir parfümle 100 liralık parfümü karşılaştırıp saçmalamayalım lütfen.

  öte yandan kalıcılığın azalması ve esansların sentetikleşmesi zara'ya özgü bir durum değil. 1700 liralık aventus'un da bazı batch'leri diğerlerinden çok daha geride performans sergiliyor. dünyada hayvansal kokuların kaynakları olan vahşi hayvanlar koruma altına alındıkça firmalar sentetik üretime geçmek zorunda kalıyor ve bu da doğrudan parfüm kalitesini etkiliyor.

  ek olarak başlık değişmeli, michael jackson şarkıcısı gibi bu ne böyle te allam...