şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kadın erkek ayırmadan kendisine acıdığım fakir bir bireydir. tamam bir kiton'dan giyin demiyoruz sana ama en azından bir banana republic, j.crew falan giyin. zara nasıl bir görgüsüzlüktür tanrım sen bunlara akıl ver.
  • tekstil işi ile uğraşan çok ortaklı bir arkadaşım var. önceden lc, koton, altınyıldız gibi markaları dikerdi.

şimdi ise zara ile çalışıyorlar. zara'nın giyim üzerine uyguladığı disiplini daha hiçbir giyim markasında görmedim. konumuz bu değil tabi. şöyle ki; bu arkadaşımız diktiği zara'nın ürünlerinin yüzde 80 civarını yurt dışına ihraç ediyor. yani zara ürünlerini dünyanın her yerine gönderiyor, talep çok büyük. o beğenmediğiniz zara ürünlerini şuan dünyanın her kesiminden insan giyiyor. hal böyleyken zara'yı basite almayın derim yine de.
  • hepsi gaziosmanpaşa'da üretilmese güzel başlık derdim. fakat gerçek ile hayal edileni karıştırmayınız lütfen. isteyen istediği yerden giyinir.
  • yıllar önce okuduğum bir genç kız dergisinde* merve boluğur'la yapılan bir röportajda kendisine alışveriş için arada yaptığı ucuz "kaçamaklar" sorulmuştu, o da cevap olarak "zara, diesel" falan demişti. aklıma o röportajı getiren bir başlık oldu.
  • ayran bulamaz içmeye, zaraya gider alışverişe diyebiliriz herhalde.
  • 5, 6 bin liraya da şık olunabilir diyenlere uygun olabilir bu başlık.
  • dıştaki görünüşe göre insan sınıflandıran boş bir yazarın beyanı.
  • insanları fakir diye hor gören görgüsüzleri göstermiştir. görgüsüzsüznüz zenginler, ahhh ahh! al ali ağaoğlu'nu vur bazı ekşicilere.
  • zara’dan giyiniyorum diye hava atıyor haspammm.. öyle indirim indirim gezip marka giyiniyorum diye hava atmakla olmuyor. dış görünüşe bu kadar önem vermek yerine biraz da insan olmayı denesek herkes daha mutlu olucakkk..
  • ucuz derken?

kıyafetleri bana çok hitap etmese de parfümleri için gittiğim mağaza.

merak edip bir iki kıyafet alsam mı diye bakarken elimi neye atsam en az 100 tl, neye göre ucuz ki şimdi bu?

istesem alırım ama anlamsız geliyor.