207 entry daha
  • almamak lazım
  • düzenli zara kullanıcısı olarak, kesim kalıp kumaş ve tarzını seven bir kişi olarak konu çok ilgimi çekti.

markalar özel fiyatlar uygulayabilir ama bu uygulama onların zararına olur. çünkü insanlar öğrenir.

eğer gerçekse çok yanlış bir durum. herkes zarayı kalitesiz abartı olduğunuda yazmış.

dediğim gibi kaliteli görerek düzenli tercih ettiğim markanın ürünlerine alternatif sunabilenler olursa çok sevinirim. ben bulamadım. merak ediyorum.
  • siz şimdi zara pahalı satıyor diyorsunuz da ben kargo sektöründe çalışan biri olarak sadece zara grubunun indirim yapmasından nefret ediyorum. adamların indirimi bile diğer markalardan daha pahalı olmasına rağmen kara cumayı ozletecek kadar yoğunluk oluşturuyor.

bu hafta indirimleri var. bakın pazar günü bile çalışıp bu haftanın kargolarini bitiremeyecegiz.

demem o ki sen zara pahalı diyorsun ama ama satışları ve satan alanlar hiç düşünmüyor diyerek katılmadığım başlık.
  • markanin kendini konumlandirmasiyla ilgili bir durum

zara turkiyede orta-ust konumda
    zara ingilterede orta (belki de orta-alt) konumdadir
  • günaydınnnnnn
  • bir de buranin çalisanlarinda boyle bir tavirlar var ki sanki ceo anasini satiyim alti ustu asgari ucretli tezgahtarsin kime bu havalar.
  • daha büyük rezalet, zara’ya gelen her yeni sezon ürününün aslında gelişmiş ülkelerdeki geçmiş sezon ürünü olması. bir diğer örneği de h&m.
  • toplumumuzdaki pahalı olan kalitelidir algısı değişmediği sürece her zaman yaşanması muhtemel olan rezalettir.

belirli markalardan alışveriş yapmayı statü göstergesi kabul eden insanlar var bu ülkede. üç beş yıkamada solacak, ağzı yüzü kayacak üstelik burada üretilmiş sikindirik bir ürüne, avrupa ülkelerinden daha yüksek fiyata sahip olmayı kendi emeğime, para kazanırken harcadığım emeğe haksızlık olarak görüyorum. bu ekonomik koşullarda f/p olarak daha iyisi bulunabilecek bir basic t-shirt'e, sırf marka bizim tercihlerimiz doğrultusunda kendini premium bir marka olarak konumlandırdığı için fahiş ücretler ödemek bana saçmalık geliyor. eskiden zara ulaşılabilir bir markayken, şu anki ekonomik düzlemde ulaşılması zor bir marka oldu. halbuki ne kalitesi değişti ne de vaadettikleri. yine de varını yoğunu zaradan alışverişe yatıran insanlar biliyorum.

bilemiyorum altan... özetle; almayın efendim ya da ben avrupalıdan daha fazla eforla daha az kazanıp, aynı ürünü daha pahalıya almaya devam edeceğim diyorsanız tercih sizin.
  • aynı durum meksikadada var. üründe 2 etiket var. birinde 15 eur yazıyor üstte ise 500 mxn yazıyor. oysa 15 eur 350 mxn yapıyor. meksika pezosu öyle çok enflasyon gören para birimi de değil. aynı mevzu bambaşka bir mağazada da oldu. zara ile alakasız bir mağazada.
  • dövizin ve enflasyonun maaş zamlarımızdan daha çok artması ile yaşadığımız yanılsamadır. yurtdışında ne ise burada da o fiyata satıyorlar lakin döviz yüksek.
32 entry daha
hesabın var mı? giriş yap