• türkiye'nin en temel iletişim sorunlarından biriymiş. twitter'ın yalancısıyım.
  • aslen zayıf olduğu halde güçlü ve baskın davranan bir takım korkak andavalların yüzünden çıkan bir durum, vaka.
    zarif kimseler bu andavalların arasında zayıf görüneceğini önemsemeyecek kadar güçlüdür zaten. toplumun gözünde güçlü görünmek adına denyolaşmazlar, öz saygıları vardır.

tabi ki kesin değil genel konuşuyorum. bunun alt dalları var, örneğin bir de bunun kendine göre dışarıdan agresif-salgırgan; özünde denyo kişiliğini örtmek için nezaketi kullanan plaza abileri, ablaları türedi. elbette bu bir -sapma-. benim bahsettiğim doğal nezaket, insanı sevmeyen, insanı tehdit gören nezaketle bir işimiz yok.
    insanlığı sevenin insanlığa inananın nezaketi zaten kendi içinden geliyor.

ayrıca twitter’da “türkiye’nin en önemli iletişim sorunu denmiş. “
    - ah be kardeşim, bu da önemli bir problem ama sence en önemli probleminiz mi? hem türkiye’ye özel bir problem de değil, bütün dünyada var.

neyse toparlarsak, zarif olmak zayıf ya da güçsüz olmayı önemsizleştirsin, insanlık olarak evrimsel bir aşama katetmiş oluruz, biraz bilim felsefesi, sanat falan konuşuruz. bu da yüzyılımızın insanlık sancılarına biraz iyi gelir amk.
    hadi tutmayın beni, öpüyorum.
    bu da hediyem olsun *

edit:imla
hesabın var mı? giriş yap