şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir kürtçe çizgi film kanalı şu an test yayınında oldukça eğlenceli, müzikleri harika. izleyin ve bir seçenek olarak çocuklara sunun.

frekans: türksat 12729 v 30000
    zarok tv

bir diğeri için (bkz: pepule tv)

edit not: test yayınında kullanılan müzikler koma gulên mezrabotan'a ait.
  • ilk defa kürtçe‘nin dil tınısın güzel geldiğini keşfettiğim uydu kanalı.
    umarım diğer kürtçe kanallara siyaset bulaştırdıkları gibi bu cocuk kanalına da bulaştırmazlar, eğer çocuk kanalına da siyaset girerse öh yani. diğer bi‘ endişemse bunu izleyen kürt çocukları türkçeyi nasıl öğrenecekler orası muamma.

edit: kapatılmış kanal. yazık oldu.
  • gerçekten güzel çizgi filmlerin yayınlandığı kürtçe yayın yapan televizyon kanalıdır ... hatta foster'ın hayali dostlar mekanı'nı izleyebilmek için kürtçe öğrenmeyi düşünür oldum ... gumball ve adventure time bile var .. ne diyelim güzel olmuş siyaset bulaştırılmaması benimde en büyük temennimdir.
  • 21 mart nevruz'da acilacak olan kurtce cizgifilm kanali imis. yumurcak tv ayarinda bir sey olacakmis sanirim. sirinler falan kurtce seslendirilecekmis, adi da şinok olmus. http://i.imgur.com/ltgjxjz.jpg
  • kurmanci'den sonra sorani ve kirmancki yayinlarina da yakin zamanda baslayacaklarmis. benzer haberleri duymak ne hos olur.
  • yayın kalitesi 1980 seviyesi olacak gibi duran kanal
  • dün 20:30 itibariyle kapatılan kürtçe çocuk kanalı. ne desek boş... bir çocuk kanalından bile sırf "kürtçe" yayın yapıyor diye korktular. benim 1,5 yaşındaki çocuğumun ve on binlerce çocuğun biricik kanalını kararttılar, on binlerce çocuğu üzdüler!
  • an itibariyle kapatıldığını duyduğum, kürtçe yayın yapan çizgi film kanalı.
    çalışanlarından dilek demirtaş şöyle bir açıklama yapmış: “bize herhangi bir bilgilendirme yapılmış değil. bir tebligatta bulunulmadı. rtük yetkilileriyle görüştük, bize khk ile böyle bir karar verildiğini söylediler”

khk evet... sanırım şirinler ülkeyi bölmeye çalıştı yada onun gibi bir şey. ben anlam vermekte zorluk çektim.

edit: imla
  • aqp tarafindan uydudan cikarilmistir.
  • kapanma sebebi ortaya çıktı.