şükela:  tümü | bugün
  • güçlü, şiddetli etki.
  • (bkz: darp)
  • onuncu nesil yazar.
  • (bkz: mustafa zarp)
  • gece gece mesaj kutumu rahatsız etmiş ve beni mutlu etmiş insan.teşekkürler sebebsiz yere sana güzel insan .
  • atılıp, atılıp dönmekten usanmadı bu yazar. hakkaten kedi gibi, canını senin!
  • olur da aynı yerde askerliği yaparız diye umut ettiğim sözlük yazarı. ben konuşmasam da o hep anlatsa da içim ferahlasa dediğim kişidir. badi kişisi.
  • kahvesever arkadaş, sözlükten beni bulduğu gibi egebölgesinde hangi ilde olduğumu bulup kahvemi içmiş güzel insan.
  • külfetlerine çokça sövdüğüm internetin nimetlerine de epey şükretmişimdir. o nimetler ki şimdilerde en yakın dostlarımdır.

sanal mecrada da olsa, insan kavramının hakkını veren birisiyle karşılaştığınızda bunu hemen anlıyorsunuz. uzun uzun konuşmaya, aylarca izlemeye, dikkatlice incelemeye gerek kalmıyor, "insan" kendini hemen ele veriyor. kötülüğün ustalıkla gizlenmesine karşın ne de güzel bir zaaftır bu.

başlığı altında konuşmakta olduğum değerli kardeşim zarp da bu zaafa sahip olanlardandır. bunu anlamak için allâme olmaya gerek yok ama anlamamak için kendinden başkasına kör olmak olmak lazım.

enerjisi, samimiyeti, benim diyen entelektüeli cebinden çıkaracak kültürel birikimi ve ince zevkleriyle tanıyanın ufkunu genişleten ve ruhuna serinlik veren bu güzel adama bir de buradan selâm etmek istedim. allah bastığı yerlere kova kova nur döksün.
  • tombak 'ın diğer adıdır iranda.