şükela:  tümü | bugün
  • ilk olarak fetöcü emniyet müdürlerinin reza zarrab davası hakkındaki sohbetleri, sanırsın davayı bunlar yönetiyor:

“bu adamların türkiye’deki ilk yaptırımları bankalarla başlayacak. halk bankası mesela”

‘’yani allah’a inan. şu amerika’daki dava da hareketlenmeye başladı. gördün mü iddianamede neler var, sadece kefaletle salıverilmeye itiraz 55 sayfa, 10 bin sayfa şey var diyo... bütün tapeler içinde’’

“amerika düğmeye bastığı anda istediği adamı istediği şekilde paketler getirir. düğmeye bastığı anda senin sistemini kilitler yani sen bu adama ‘hayır’ diyemezsin’’

gelelim savcı ve hakime:

savcı preet bharara tarafından fetö’nün 17 aralık kumpasına dair fezlekenin “kopyala yapıştır” yapılarak abd’deki reza zarrab iddianamesine konulduğu tespit edilmiş.

reza zarrab davasına bakan new york hakimi richard berman’ın fetö tarafından istanbul’da ağırlandığını açıkladığı fotoğraf ortaya çıktı. ayrıca bu toplantıda 17-25 aralık fetö yargı darbesi girişimi hakkında da "soruşturmaları takip eden hâkimlerin ve savcıların kovulmasını, polislerin görev yerlerinin değiştirilmesini, soruşturmaların durdurulmasını, mahkeme kararlarına saygısızlığı, her türlü iletişimin engellenmesini ve yargının domine edilmesini önleyen bir ilkedir" ifadesini kullanmaktan çekinmemiş, tam bir fetö yanlısı olduğu görülüyor.

yine ragıp soylu'nun anlatımına göre şimdiki savcısı dün yapılan oturumda 17-25 aralık yargı darbesi girişimine katılan ve şu anda fetö sanığı olduğu için yurtdışında firari olan bir polisin de mahkemede tanık olarak dinleneceğini söylemiş. ayrıca salonda ciddi bir gülenci dinleyici kitlesi olduğunu da belirtmiş.

hem hakimi, hem savcısı, hem de tanıkları fetö ile ilişkili; üstelik iddianemede nelerin yer alacağı fetö üyelerince kendi aralarında konuşulan ilginç bir dava zarrab davası. sözlükteki muhalifleri sevindiriyor olması, bu davanın başarıya ulaşması için neredeyse dua etmeye başlayacak olmaları da diğer bir ilginç taraf.
  • (bkz: ne istedilerde vermedik)
    sizden ala fetöcü mü var furkan
  • amerika'nin hakimi savcisi siz mi ki ilkokul mezunu bir herifin pesinden gitsin? dune kadar fatoş sicsa bokunu yiyecek tipler oturmus "imiriki sivcisi fitici" diye agliyor. daha ne kadar kuculeceksiniz?
  • amerikada yargiya trump bile mudahale edemezken fetonun zarrab davasini yonettigine inanan kucuk beyinlilerin zihniyetlerini ekside baslik yapmalari. simdi sert kuvvetler ayriligi ve yargi bagimsizligini uzun uzun yazardim ama sen ondan da anlamazsin orumcek kafali yandas.
  • reşat petek'in darbeyi araştırma komisyonu başkanı, şaban dişli'nin cumhurbaşkanlığı ekonomi başdanışmanı olmasından daha ilginç değildir.

abd yargısı fetö'nün elinde vs zırvalarının saçmalığına zaten girilmiş, bir de benim girmeme gerek yok zaten. ama bildiğim kadarıyla trump, referandum düzenleyip çıkan evetler sonrasında okyanus ötesine teşekkür göndermedi. gönderdi de ben mi kaçırdım yoksa furki?