şükela:  tümü | bugün
  • fatih portakal
    bir ekip çalışması ile bu çalışmaların ne kadar başarılı yapıldığını gözler önüne serdi. haberin içeriğinde ahaber’de zarrab’ın yaptığı konuşmalarla mahkemede yaptığı konuşmalar peş peşe getirilerek iki dönemin kıyaslaması gayet başarılı bir şekilde verilmiştir.
    (video'yu bulamadım yayınlanınca eklerim)

cüneyt özdemir
    mahkemeyi izlerken arka planda neler olduğunu da takip etmekte. mahkemenin nereye varacağını, asıl amacın ne olduğunu aralarda vurgulamakta. savcılık erdoğan’ı hedef göstermeye çalışıyor demeye getiriyor. (haksız da sayılmaz beni hedef haline getirecek değil ya, ambargoyu delen, ekonomi bakanı ve bürokratları rüşvet aldığı iddia edilen ülkenin başbakanı kendisi) twitter’dan davayı takip eden kişilere baktığımız zaman benzer şeyleri söylemekte. gözden kaçan bir durum yok diyebiliriz. eksikleri bir ekibi olmaması ve 17/25 döneminden konularla karşılaştırma yapacak vaktinin olmaması. örneğin 17/25’te iddia edilenlerle sarraf’ın anlattıklarını karşılaştırsa daha iyi olacaktı.
    cüneyt özdemir 3. gün

adem yavuz arslan
    ilk başta izlemeye başladığımda erdoğan’a giydirir, 17/25’i savunur ve bütün sistemi bu şekilde anlatır diye düşünüyordum, öyle yapmadı. karşılaştırma yapmak için izlemiştim. cüneyt özdemir gibi bir anlatım sundu. o yüzden çok fazla yorum yapmayacağım.

adem yavuz arslan izlenimler

ragıp soylu
    ilk gün youtube yayını yaptıktan sonra sessiz kaldı. 17/25 aralık kumpastı şeklinde bir savunma üzerinden başladı. ambargonun anlatıldığı kısımları yorumsuz bir şekilde aktardı. savunmanın rıza sarraf’ın rüşveti süleyman aslan ve ekonomi bakanına verdiğini söylemesi ve 17/25 tapeleri üzerinde savunmanın bunu kabul etmesini çelişkili buldu. ısrarlı bir şekilde 17/25 aralık meselelerine ısrarla vurgu yapmaya devam etti. (not: rıza sarraf tanık olarak dinlenmeye başladığından beri video yayınlamıyor)
    ragıp soylu'nun izlenimleri

zeynep erkan
    ilk videosunu zor seyrettim. konuşma tarzına dayanamayacağım için bir daha izlemedim. yorum yapmayacağım. (edit: gazeteci değil ama gündemde olduğu için belirttim)
  • zeynep erkan’ı gazeteci zanneden bir yazarın gereksiz tespitleri.
  • yaklasamayanlarin çoğunlukta olduğu durum.