şükela:  tümü | bugün
  • su an reza zarrab amerika’da, turkiye konusunda elinden geleni soyleyecegine eminim. peki ya ne degisecek? hicbir sey degismeyecek.

bu adamlar oyle akillilar ki tum sempatikliklerini kullanarak halki etkilediler. allah, kitap dediler herkesi inandirdilar. adim gibi de eminim bu olay bittikten sonra kendisi cikip “bizi yikmaya calisiyorlar ama yapamayacaklar. allah yanimizda, kitap basimizda” diyecek ve daha cok sevilecek. iktidar yanlisi halki hepimiz biliyoruz.

akliniz varsa kacin o ulkeden, yoksa son kalanlar cok uzulecekler. solcu olmak o ulkede artik bir sey ifade etmiyor, daha kotu seylere ifade ettigi ve edecegi de cok acik.
  • namuslu insanlar için çok şey değişir.
    fakat namusun yoksa hiç bir şey değişmez. dolayısıyla başlığı açan yazar haklı. 20.yüzyılın en büyük devrimlerinden birini gerçekleştiren bir ülke için kabullenmek ne kadar zor olsa da, kuvvetle muhtemel bu ortadoğu ülkesinde hiç bir değişimi önümüzdeki günlerde göremeyeceğiz. din kisvesi altında manipüle edilen bir toplum, düzenli bir ordudan çok daha tehlikelidir.
    sanmıyorum fakat, umarım yanılırım.
  • son zamanlarda gerek chp gerek zarrab tarafından çıkan olayların gerçekliğini, ben şu kıt beynimle akplilerin yaptığı deli panikten anlayabiliyorum.

o yüzden kimse peşinen hükme varmasın, tamam körü körüne bağlı insanlar var ama kimse de aptal değil.

tanım: yanlış bulduğum fikir ve seçmen yönünden ele aldım.
  • tarih unutmaz. bugün tvde yayını kesen basın kuruluşları, buna göz yuman halk, mecliste araştırılmasın diye sırıtarak oy kullanan vekiller hepsi tarihte hain olarak yer alacaklar. ülkeyi cepleri için ateşe attıklarını ileride herkes hatırlayacak. korkmayın bugün akp'yi destekleyenler yarın bize akp'li derler. fetö olayını vatanseverler üzerine attıkları gibi.
  • çok şey değişecek.. . bu değişim en başında kötüye gidiş olarak görülecek, sonrası ise bilinmez. elimizde en başta abd ambargosunu delmeyeceğiz diyen türkiye var, daha sonra ise bir avuç hırsız daha da zengin olsun diye bu ambargoyu delen bir türkiye devleti var. bu iş sandığınız kadar basit değil. halk anlamıyor, halk inanmıyor diyerek bu iş bitmeyecek. bu işin ceremesini bu ülke ne yazık ki çekecek. bugün dış basına şöyle bir göz gezdirin bakalım neler yazılmış? türkiye'nin tırnak içerisinde mafya devleti olma yolunda hızla ilerlediği ve abd ile müttefiklerine tehdit oluşturmaya başlayabileceği yazılıyor. dönüp bir daha okuyun bu cümleyi. mafya devleti, abd ve müttefiklerine tehdit. bugün bu ülke üretimi olmayan samanı dahi ithal eden bir ülkedir. ecevit zamanında ambargo geldiği zaman bu ülke çok gıda sıkıntısı çekmemişti. ama bugün taş kaynatıp içecek bir duruma da gelebiliriz.ha şunu diyeyim, batı türkiye'yi silerken sanmayın ki rusya ve iran sizi bağrına basar. kurtuluş savaşı sırasında neler olduğunu, yedi düvelle mücadele edildiğini unutmayın. başımızdaki bu tiplerle bu işin nereye varacağı gün gibi ortada.