• realite'ye inanan, masal ve fikra sevmeyen solculardir.
  • biz solcular, bi üçkağıtçının ağzından çıkanları ayet bilmeyiz.

ayet olarak tek bildiğimiz kuran'ı kerim'de yazanlardır.

herkesi kendiniz gibi sanmayın.
  • (bkz: entry başlık uyumu)
    bu gerizekalılığın başka izahı olamaz.
  • engelle engelle bitmiyor amına koduklarım dedirten.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle.)

siktirsin gitsin.
  • tekrar etmekte fayda var.

memleket nasıl zarara uğratıldı?olay ambargoyu delme vakası mı?

1. iran'a bm ve abd amborgosu var fakat iran'dan doğalgaz almak ve iran'a mal satmak serbest.

2. alınan doğalgaz karşılığı iran'a para verilmeyecek fakat ihracat yapılacak, hem türkiyeli üretici kazanacak, hem işsizlik azalacak, hem vergi ödenecek.memleket kazanacak.

3. iran "bana para gönderin mal değil." diyor, zarab'a komisyon veriyor,zarrab da bu komisyonun bir kısmını rüşvet olarak vererek parayı çekip hille ve hülleyle iran'a götürüyor, iran'ın borçlarını ödüyor.

4. türkiye mal satamıyor, vergi alamıyor, üretim artmıyor, işsizlik artıyor.biriler zengin oluyor, türkye hem ambargoyu deliyor, hem para kaybediyor.

daha ortaya çıkmadı ama hayali ihracat paralarını geri de almışlardır devletten bunlar...
  • reisi ne derse inanan bir güruhtan bunu duymak tabiki şaşırtmadı.
  • lan sizin kahramanınız değil miydi daha 2013'te.
  • öyle bir şey olsaydı 4-5 sene önce dediklerine de inanılırdı. birinin yalanı bırakmasını fark edebilenlerle, kendisinin neye inanacağının emir ile tayin edildiği insanlar arasında fark olması normal.
  • lan şerefsiz siz kahraman yapmadınız mı bu adamı. bu şerefsizler yücelttikleri boklar kendilerine kazık atınca çok agresif oluyorlar. hemen herkese saldırı moduna geçiyorlar. siktiriniz gidiniz efendim.
  • konunun zarrab'ın dediğine inanıp inanmamakla alakası yok, bu gerizekalılar hala bunu anlamadı ya ben ona yanıyorum.

94 yıllık tarihi olan bir ülke, 35 yaşında iranlı bir dangalak yüzünden madara oluyor, konu bu. altını çize çize söylüyorum, söylediklerinin tamamı yalan olsa bile.

ortada şu gerçekler var;

bu adam bu ülkede, afedersiniz, sikini taşağını sallaya sallaya dolaştı mı? evet!

bu adam için altın ihracatı yapıyor, saygın, hayırsever bir adam diye yorumlar yapıldı mı? evet!

bu adam ülkede dönemin iktidar sahibi siyasileri tarafından koruyup kollanıldı mı? evet!

bu adam tv'de kahraman olarak lanse edilmeye çalışıldı mı? evet!

arkadaş bir kere de gururlu olun ya. deyin ki, bu adam için karanlık yanı var, bir soruştursak mı dediklerinde, biz yukarıda yazdığım şeyleri yaptık. hatalıyız, vaktinde bunu yapmadık ama şimdi en azından yerle bir olan ülkemizin saygınlığı için soruşturma açacağız.

tekrar söylüyorum, söyledikleri yalan veya gerçek ama şu kesin ki bugün o adamı bu noktaya getiren de mevcut iktidardır. doğal olarak ülkemizin madara olmasının sebebi de zamanında yenilen boklardır. bu kadar basit!
hesabın var mı? giriş yap