şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayır da 1 şişeyle bu kadar kafa yapacağını gerçekten beklemiyordum. sanırım lisans yıllarımdaki lakabım olan 2 bira hüss'ü bu zamazingoyla yeniden edinebilirim.
 • rus topraklarında becks hasretimi bir nebzede olsa kesen bira.. kodumun memleketinde her türkü sikim sonik bira var becks yok.

  çek birasıdır, şişirmez, ambleminde ördek taşır.

  1 litrelik şişesiyle şuanda buzdolabımı süslemektedir
 • ördek armalı çek birası

  bir normal bira versiyonu deiğimiz açık renkli bira, bir de dark lager denilen siyah bira / dark bira versiyonu mevcuttur.

  biraz acımtırak tatlar sevenler için ideal biradır açık olanı. ağızda güzel bir tat bırakır.

  dark bira olanı kesinlikle denediğim en iyi dark biraydı. ülkemizde henüz çok yaygın olmayan bir tür biradır zaten kendisi.
 • aynı anda içerken enrty'sini girdiğim, sırf üzerinde bu birayı içip dans eden adamlar var diye aldığım çek birası. alkol oranı 4.6%.kazakistan'da 220 tengeye satılıyor; bu da yaklaşık 2.5 tl ye denk geliyor şu an için. tadı güzel, rengi açık, normalden fazla köpüren bira. farklı çeşitlerini de denemek lazım tabi. galiba ben de dans etmeye başlıyorum haha,

  zdarovye!!

  edit: shinigami ryuk tarafından rus birası olarak bilgi verdiğim zatecky gus ın çek birası olduğu bilgisini aldım.
  kendime not: iyice araştırmadan entry girme tatlım.
 • favori iskandinav biralarimdan birini almak için markete gidip aradığımi bulamayınca yeni bir şey deneyeyim bari diyerek aldığım çek lager tipi bira. 0,9 litrelik kutuda satılandan aldım.
  tat olarak o özgün ve yaygın çek lagerlerden pek bir farkı yok ancak ben kokusunu da baya begendim. gazi, açıldığı gibi kaçan şerbet gibi biralardan değil. uzun uzun içer zevkini alırsınız. bulursaniz deneyiniz.