şükela:  tümü | bugün
  • kemal sunal'ı hatırlatır.
  • boy-kilo orantısı hesaplandığında zayıf sayılırken, koca bir göbeğe sahip olabilen insandır. belki de çok bira içtiği için göbek yapmı$tır, kimbilir...
  • sisman ama gobeksiz insana gore biraz daha sanslidir. o kadar kilonun memelere gitme olasiligini gozardi etmemek gerekli.
  • "oklavaya yapışmış hamur" benzetmesi ile tasvir edildiği görülmüşür.
  • sevimli olurlar ama yahu...(bkz: kendimden biliyorum)
  • (bkz: skinny fat)
  • kimisi spor yapan, kimisi hareketli olan ve bir başka kimisi ise yediğine içtiğine dikkat eden bu grubun en belirgin özelliği karbonhidratı veya şekeri farkında olmadan aşırı tüketmeleri ama bunu azaltmak veya koşmak, yüzmek gibi göbeği eritebilecek kardiyovaskülerleri yapmak yerine eliptik alete veya bisiklete binerek ya da yürüyerek içlerindeki hobbitten kurtulmaya çalışmalarıdır. bu arkadaşlar ehlikeyf ama pimpiriklidir, hoşsohbet ve hatırşinastır. alkol alanları bira tercih eder. hamballığı seçer. alkol almayanları ise genellikle memur ya da beyaz yakalıdır. "şu adaletsiz dünyada benim tek keyfim yediğim içtiğimdir" kafasıyla kendisini tutamaz ve yer. bu grubun spora da, kentin afilli restoranlarına da ilgisi vardır.

öbür yandan, bu grup insan zaman zaman bir anda parlayıverir ya da size hiç beklemediğiniz bir anda kırılabilir. sebebi ise kendilerine sürekli yöneltilen "abi sen kilo mu aldın?" sorusu ya da "abi sen geçen sene hiç böyle göbekli değildin, hayırdır?" tipi sorulardan bezme durumlarının yavaş yavaş, damlayarak birikmesidir. bir anda atarlanabilirler.

bu gruba, yukarıda saydıklarımın dışında bir de istisnai olarak ebru şallı ve onun kafasındaki fit hamileler girer. bunlar hamilelikte 7 kilo alır, doğumdan 6 ay sonra 10 kilo vermiş olarak daha da zayıf görünürler. hepsinin evinde "hamilelikte pilates" cd'si vardır. bunlar klasik domestik kadınımız gibi "ben yemiyorum ki - hümğh hümğh- bebek yiyor. ya bebeğim gerizekalı olursa? vitaminsiz mi kalsın bebeğim? yiyorum, demek ki oğluşumun buna ihtiyacı var." demezler. oğluşları ya da tatlışları mal da olacak olsa fark etmez, önce kendi bedenlerini düşünürler. (hangi grubun yaptığının doğru olduğuna tanrı karar versin.)

yalnız bu ikinci saydığım istisnai gruba şöyle bir itiraz da gelebilir ki kabulümdür: "yha pardon ama o göbek değil bebek yalnıfs!".
  • incecik ama kocaman kıçı olan insana göre toplumda daha kolay kabul görebilen insan modelidir. incecik olup, uzuvları kalın insanlarla aynı ortalamada kabullenilme oranına sahiptir. şişman olup göbeği olmayanlardan daha şanssızdır. uzun süreli ilişki ihtimali şişman olup, parmakları ince olan insana göre daha az olmasına karşın, tek gecelik ilişki olasılığı normal kiloda olup kepçe kulaklı olanlara göre düşüktür. ayrıca başı muhteşem vücutlu ama kel, ya da albino insanlara göre daha az belaya girer. obezite sınırına dayanıp sonradan zayıflamış olanlara göre psikolojileri oldukça sağlamdır. çok zayıf ama sumo güreşçisi bacaklı insanlardan daha tembeldirler. hem de çoğunluğu bunların oğlak burcudur.
  • "aa ne kadar zayıfsın, ne güzel" demek üzere olanların lafını ağzına tıkayan insandır, hem de tek kelime etmeden.
    gözler ister istemez göbeğe kayar, fenadır.