şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle (bkz: ukte bu)
    çok fazla kilo verilmişse başta anne olmak üzere herkesten azar işitilir. hiçbi pantolon üstünüzde durmaz. belli zaman aralıklarıyla yukarı çekiştirme ihtiyacı hissedersiniz. üstünüzde düşmeden duracak yeni kıyafetler almanız gerekir dolayısıyla bol bol para da harcarsınız. biyerlerde uzun süre oturmanız halinde kemikleriniz batıp rahatsızlık verebilir.
    (bkz: biri bu başlığı biraz daha doldursun)
  • çok fazla kilo verilmişse başta anne olmak üzere herkes tebrik eder, hiçbi pantolon üstünüzde durmaz. mutluluk içinde koşa koşa yeni ciciler almaya gidilir, çılgınca para harcanır. sık sık ayna karşısına geçilip yeni profile keyifle bakılır. eski bol pantolonlar eskiciye, kapıcıya mı verilsin düşünülür. sonra ulan ben boğazımı tutamam yine şişerim denerek ilerki zamanlar için gardrobun bi yerlerine tıkılır. tıkılma aşamasında zayıf günlerde kalma bigün tekrar zayıflarsam giyerim diye kıyılamayıp atmamış verilmemiş çok da eskimemiş olan sevilen kıyafetler dolabın derinliklerinde bulunur. heyoo nidaları ile onlara tekrar sığma provaları yapılır.
  • çok iyi hissedilmeye başlanır... özellikle verilen 7 kiloysa... acayip güven gelir.. sonra tekrar almaya başlarsınız... tekrar verirsiniz... hayatınızın belli dönemleri mutlu belli dönemleri mutsuz geçmeye başlar... kendinizi tutarsız ve dengesiz hissedersiniz...
  • söz konusu olan 25 kilo ise babanın "gazeteye ilan vericem. evladımın yarısını kaybettim" diye dalga gecmesine sebep olabilir.
    cok keyiflidir. hayali kurulan bütün kıyafetler giyilir.
    insanın kendine olan güveni daha bi yerine gelir.
    eskiden yüz vermeyip oyun oynayan bütün karşı cinsle tekrar birer görüşme ayarlanılır.
    önce cilve yapılıp aklı başından alınır. sonra kıçına tekme vurulur.
  • idolünüzün notorious big iken puff daddy ye dönüşmesi. * *
  • kollarda ve bacakların kalçayla birleştiği yerlerde kırışıklıklar gözükür ve bu durum bikini hayaliyle zayıflayanlara çok koyar.
  • aynalarla tekar barışma yaşanır, insanın özgüveni yerine gelir. eğer çok kilo verildiyse sarkan bölgelerin nasıl toparlanabileceği düşünülür.
  • eğer fazlaca bir kilo vermişseniz sinir harbidir yaşadığınız.yirmi kilo verip, adama benzeyip, özgüveniniz tekrar kazanmışken depresyona girmek mümkün.*
  • *lisede tek kelime etmediğiniz insanların 38 bedenden 32-34 bedene inmeniz ile sizi arkadaş listesine ekleme çabaları, mesajla ulaşıp saçlarının rengini mi değiştirdin diye konuya girmeleri
    *eskiden beri görüşülmeyen zamanın zayıf insanlarının dobi olması sonucu yolda durdurup, ay inanmıyorum ne kadar zayıflamışsın ben kilo aldım nasıl böyle oldun diye tavsiye ve kıskançlık arası takılmaları
    *eski sütyenlerin olmamasına üzülmek
    * kotları, giysileri full değiştirmek zorunda kalmak
    *eskiden giyemediğiniz, giyseniz de yakışmayan her şeyi gönül rahatlığıyla giyebilmek...
    *çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak ve allıkların heidi imajı yaratmaması
    *kaburgalarınızı sayabilmenin mutluluğu