şükela:  tümü | bugün
  • etrafimda fazlaca bulunur bunlardan.
    agiz tadiyla bi sikayet ettirmezler, dertlesemezsin bunlarla.

hayatimda bazi seylerin yolunda gitmesi icin veya düzelmesi icin cok asiri bir caba sarfettim, ama herseyiyle de mükemmel degil, dönem dönem kötü hissettigim zamanlar olsa da sükrediyorum.

ne zaman yalnizligimdan bahsetsem mesela, konuyu dönüp dolasip fazla kilolarima bagliyorlar, özellikle annem ve babam yapiyor bunu, annem babam kadar militan olmasa da bu konuda, hemfikirler uc assagi bes yukari.
    birlikte gezmeyi bile istemiyorum, cünkü ne zaman koluna kocasini takmis gezen bir sisman kadin gördügümüzde "onun kesin parasi vardir, yoksa adam cekmez onu" diyebiliyor.
    ya da barda takilirken, yanima birinin gelip benimle konusmaya calismasini, ilgi göstermesini, ardindan numarasini bana verirken "tam tipimsin, 30 kilo verdikten sonra ara beni lütfen" demesini anlatirken, öfkemi paylasirken, "bak demek zayiflasan pesinde kuyruk olurlar" diyen arkadasim da bu insan grubuna giriyor.

ayni sekilde is basvurusu ve is görüsmelerine gittigim zaman, ve ardindan olumsuz cevap aldigim zaman basima geliyordu, o kadar emin olur ki bu insanlar, kilo versen kesin o is, o sevgili, o mutluluk senin olacaktir!!!

cok kolaymis gibi görünüyor degil mi? kilo ver, gelsin isler, sevgililer..
    bu fikir beni, kilo vermeye basladiysam da (kilo vermemin sebebi sadece saglik (bkz: #67560838), cok üzüyor, cünkü etrafimdakiler, hih canina tak etti veriyor artik kiloyu kafasindalar.

zayiflikla gelen adam, yarin birgün basima bi is, kaza ya da hastalik ya da ne bilim herhangi bisey geldiginde ne yapacak, basacak tekmeyi, peki bunun ne kiymeti olur ki.. sirf bu yüzden cok öfkeliyim ve , artik zayiflayinca insanlar yaklasmaya basladiginda ne yaparim bilmiyorum, midemin bulanacagi bir kere kesin.
    ayrica sirf kiloluyum diye sevilmeye hakkim yok mu benim?!
  • hakli insandir. zayifladigimda hicbir seyin iyi gorunmek kadar lezzet vermedigini anladim. insanlarin bakislari degisince, kiyafet bedenleri azalinca her sey iyiye gitti. saglik icin zaten sart. saglik demek kaliteli yasam demek. ben nasi fit kisileri begeniyorsam onlarin da sisman begenmeme haklari var ve bu sig ve cig olduklarini gostermiyor.
  • zayıflayınca kazanılan özgüven bile tek başına insanın hayat standardını yükselttiği için haklı insandır. vücudunuza eziyet etmeyi bırakıp kilo verin. garanti ediyorum hayatınızdaki bir çok şey iyiye gitmeye başlayacak.

yok ben kendimi düzeltmek istemiyorum, şikayetlerimi dinleyip, bana hak verip zihin masturbasyonu yapacak insan arıyorum diyorsanız, sizin iyiliğinizi gerçekten isteyen insanlardan uzakta arayın onları.
  • sevgili konusunda diyecek pek bir şey yok sonuçta insan bedeni aktif hareket ister cinsel aksiyon sırasında, şişman seven erkekler de var ama iş konusunda çok hantal görünen kişilerin iş görüşmelerinde red yemeleri bana hiç şaşırtıcı gelmiyor.

kendi sağlığına dahi özen göstermeyen, kendi bedenini, canını hiçe sayan insana sorumluluk verilmez, net.

kimse de kusura bakmasın.

'ben böyle mutluyum, kendimi seviyorum, lömbür lömbür yağlarım olmadan yaşayamam' diyorsanız... nah mutlusunuz. kendinizi kandırmayın.

her şey olmasa da bir çok şey düzelir emin olun.
  • 'her şey' yazmayı bilmeyen insandır.
  • (bkz: zayıflayınca her şey düzelir diyen insan)
    şeklinde olması gereken başlık.