şükela:  tümü | bugün
 • saçmalıktır. ilk olarak sahaya atlamak suçtur. buradaki mesele şöhret için suç işleme meselesidir. youtube'da izleyici kazanabilmek için suç işlemek dünyanın her yerinde eleştirilir.

  sahaya neden atlanır?
  1- aktvizm. dünyada veya ülkenizde yaşanan toplumsal bir duruma farkındalık oluşturmak için milyonlarca insanın izlediği bir organizasyonda söz hakkı kazanırsınız. başınızı belaya sokmak uğruna, inandığınız veya mücadelesini verdiğiniz bir konu hakkında milyonlara mesaj verirsiniz.

  2- kendinizi çok çılgın zannediyorsunuzdur. böyle bir tecrübe yaşamak istersiniz. üç beş tartaklanırım, belki polisle başım belaya girer ama "ben bu heyecanı yaşamalıyım" der sahaya atlarsınız. herhangi maddi bir çıkarınız yoktur.

  3- şöhret ve para kazanmak için bunu yaparsınız.

  toplum ilk iki maddeye bir şekilde tolerans gösterebilir. ama sadece para için yaptığınız bu eyleme karşı çıkar, eleştirir ve sizi aşağılar.

  zaytung'un "mal olmayan" editörü ve onu destekleyenlerin, birbirinden siyah ile beyaz kadar farklı bu iki durumu ayırt edemeyecek durumda oldukları görülüyor. ayırt edebilenlere hakaret ederek ortaya koydukları cahil küstahlığı da bundan.
 • muhtemelen linç yiyeceğim ama lincin etkilerini azaltmak için öncelikle belirteyim ki youtube içerik üretici sığırlar arasında en çok nefret ettiğim kanal bu kanaldır.

  sonrasında zaytung'un olaya yaklaşım açısını doğru buluyorum. tamam adam ilgi budalası ve sırf ünlü olmak ve izlenmek için böyle bir aptallık yapmış olabilir ancak maçlarda sahaya atlayan taraftarlar, peşinden koşan görevliler falan futbolda çok alışıldık görüntüler.

  bu zamana kadar birçok maçta görüp hiçbirinde de bunu yapan vatandaşın ülkesinin kınandığını hatırlamıyorum.

  mal denip geçilir genelde. kesinlikle bu içerik üretmek için yapılan şaklabanlıklara türk halkı olarak tepki gösterilmesi çok doğru ancak bunun milli bir mesele haline gelmesi günümüz iktidar söylemleri gibi komik oluyor.
 • gram umrumda olmaz siler engellerim. dik duruş sergileyin sizler de silin, engelleyin böyle hesapları.
  her konuyla dalga geçmek adı altında bokunu çıkarmanın anlamı yok.
  edit: o kadar kendine güveniyor ki zaytung twitter hesabından engel yemiş bulunmaktayım.
  şakalar komiklikler falan ucunda para varsa siz de satarsınız değerlerinizi anlaşıldı.
 • halkın mantığını iyi özetlemiş çünkü bunlara göre sürekli olan bir şey meşru oluyor.
 • vay arkadaş. zaytung senide mi kaybettik ?
  zaytung bile şu hallere düşmüşse ülkenin çivisi iyice çıkmış demektir.
  ispanya'da olan olayla türkiye'de olan bir mi ?
  hangi ülkenin tanıtıma daha çok ihtiyacı var ?
  hangi ülke güvensiz diye millet gelmeye korkuyor ?
 • bu mak youtuber özür diler biter gider ama ben size söyleyim bir daha nah uefa bize maç verir. bir vizyonsuz sapkın yüzünden oluyor bunlar. korurken bunları düşünüp koruyun bu elemanı
 • ilgi için insanların girdiği hallere bak. en son şampiyonlar ligi finalinde bi kadın yapmıştı bunu, olay sonrası instagram takipçi sayısı uçmuştu kadının. bu arkadaşta ondan esinlenmiş sanırım
 • senin vatanının fabrikaları işletmeleri satılmış, çoluğumuzun çocuğumuzun geleceği satılmış, yeraltı yerüstü madenlerin gitmiş, türküm doğruyum diyemez olmuşsun, istiklal marşına göz dikmişler ses çıkarmamışsın, ankaraya barzani bayrağı dikmişler ses çıkarmamışsın, diyarbakırda senin bayrağını pkk gönderden indirmiş çözüm demişsin ses çıkarmamışsın, kozmik odalarına girmişler ordunu istihbaratını dağıtmışlar, darbe vurmuşlar seyretmişsin ses çıkarmamışsın, sabah akşam yaşadığın topraklar için şehit düşen atana ve orduna sövüyorlar ses yok, yanıbaşında kukla devlet kuruyorlar ses yok. eğitim kötü iç politika dış politika ekonomi kötü ses yok, ormanını ağacını yolmuşlar iğfal etmişler, toprağını araba ingilize israilliye satmışlar ses yok. eee? fifa ne der? vatan haini ..
  yav bi ... gidin ya..
  önünüze gelene vatan haini diyorsunuz? vatan hainliği en büyük suçlardandır çoluk çocuğun ağzına sakız olmuş.
 • çok ilerici komik ve demokratik görünen fakat küsküyü yediği ve milletin desteğini kaybedip küskünün beğeni rekortmeni olduğu an küskü sahibinin yorumunu silen ve küskü sahibine yorum yapma engeli getiren siteden ne beklersiniz.
  zaytung dediğiniz yer mevcut iktidarın üzümlü olanıdır.
 • zaytung zaten el değiştirmiş gibiydi. hep aynı kalıpta zerre yaratıcılık bulunmayan başlıklar atıyordu.

  zamanı geçti sanırım.