şükela:  tümü | bugün
  • osuruktan nem kapmamak lazım. ironi iyi bir şeydir. rahat olun.

şaka şaka...
  • bu rezil oluşum güldürmekten vazgeçeli çok oldu.
  • yapılan haber gereksiz, kasılan duyar daha gereksiz.
  • nefret içerikli olmuş evet. ama çok da takılmadım ben. ironik esprilerin içinde ağır nefret barındırması yeni bir şey değil hatta bir tarzdır da
  • yine başladık amk iç anadolu aşağılamaya.. kırşehir ile çorum kıyaslamaları da başlamış.. tamam..

anadolu çomarı söylemleri de başlar birazdan..

babam, çorumlu..emekli öğretmen, kendini adam zanneden züppeleri, bir bok olmayanları, götünü koltuktan kaldırmayıp atıp tutan, memleket kurtaran davarları eğitmek için 32 yıl görev yaptı...hobi olsun, spor olsun diye yaptığı 17 yıl futbol hakemliği de ekle.. bir de ailesi daha rahat yaşayabilsin diye esnaflık yapıp gece gündüz çalıştığı zamanları.. bu adam şu an 60 yaşında her allah'ın günü sporunu yapar, duşunu alır, işine gider..

bu adam, bugüne dek tek bir insan evladının hakkını yemedi, alın terinin akmadığı tek bir kuruşu istemedi, hakkı olmayana göz dikmedi..

ama, çorumlu..anadolu çomarı değil mi?

götünü koltuktan, parmaklarını klavyeden ayırmadan iç anadolu insanı hakkında yazan sen, adamsın da, onlar değil, değil mi?
  • okudum ve hibe krediler ile dalga geçildiği kanısına vardım. yazının ana temasının nefret ile veya yazıda bahsi geçen şehirler ile dahi alakası yok.
  • bir avuç pkk'lı editör tarafından idare edildiğini düşündüğüm ve komik olmayı yıllar önce bırakıp teröristlerle ortak sinyaller vermeye başlamış tuhaf oluşumumsu. ignore edilebilir.
  • zaytung'un slogani "ahlaksiz haber" gibi bir seydi zaten. bu isin esprisi. bu kadar hassas ve alingan olmayin. ic anadolu dedigin yerde yozgat var, tokat var, corum var. ustunuze alinmayin. benim ninem kirim'dan konya'ya gocmus, konya'da cocuk dogurmus. herkese de soyluyorum, tamamen gocmen degilim iste. asagilik kompleksim yok rahatim. ıc anadolu'yu asagiliyorsa ustune yozgat alinsin, tokat alinsin diyorum. bir zahmet onlar da baskasina atsin topu.

zaten kirsehir'i gommus.

genelleme yapamiyorum tanidigim 3 tane kirsehir'li oldu. ucu de kucuk capta milliyetci, cingene dusmaniydi ve ucunun de ayak kokusu problemi vardi. muhtemelen yazar da boyle bir kac beyinsiz ile karsilasip kirsehir'i gommustur. sonra da ici sogumustur. siz ustunuze alinmayin.

bu arada cografya bilgim kotudur. hata varsa duzeltirim.
  • aynı başlığı, konya yerine "selanik" olarak tekrar yazsak ne kadar "buluttan nem kapmak" olarak algılanacaksa şimdi de öyle algılanan haberdir.