şükela:  tümü | bugün
 • ön edit (biliyorum bekleniyor): bu zaytung adlı şey yarın birgün atatürk ile ilgili "mizahi" bir haber yayınladığında elbet görüşürüz. sahi, bu nasıl site; hiç gezici-hdp-chp ittifakı ile dalga geçen haberler yayımlamıyor, sürekli tek tarafı eleştiriyor. adamların mizahı bile faşist mk.

  zaytung adlı bir sitenin, müslüman türk milletinin kutsal değeriyle kendi çapında dalga geçmeye çalışması. abd'de olsa ve ölen abd askerleriyle dalga geçmeye çalışsa site yöneticileri 24 yıl hapisten çıkamazdı.

  --- spoiler ---

  bakan ağbal, talebin diyanet işleri başkanlığı ile birlikte incelenmesinin ardından sadece döviz kuru nedeniyle batan işletmeleri kapsayacak şekilde şirket bazında ''şehit'' ünvanının verilmesinin uygun olduğu konusuda mütabakata vardıklarını açıklayarak, ''gönül isterdi ki her batan esnafımız için bu ünvanı verebilelim ancak kur yüzünden değil de normal batan firmalar bu kapsam dışında. zaten biliyorsunuz, şehitlik kutsal bir makam. öyle herkese nasip olmaz" ifadelerine yer verdi.

  "mekanları cennet olsun''
  diyanet işleri başkanlığı adına basın toplantısında hazır bulunan din işleri yüksek kurulu üyesi ilahiyatçı profesör dr. bünyamin sağbacılar ise tüzel kişilikler için ''şehit'' ünvanı verilmesinin bir ilk olduğuna dikkat çekerek türkiye'nin bir kez daha islam dünyası'na önderlik ettiğini ifade etti. yapılan incelemede, söz konusu işletmelerin insan olmasalar bile ülkemiz üzerinde oynanan büyük oyunu bozarken kendilerini feda eden yapılar olmaları nedeniyle bu ünvanı hak ettikleri kanaatine vardıklarını belirten sağbacılar, gazetecilerden gelen bir soruya ise ''inşallah mekanları da cennet olur ama tabii onu biz bilemeyiz. onu ancak cenab-ı hak bilir'' yanıtını verdi.
  --- spoiler ---

  http://www.zaytung.com/…aberdetay.asp?newsid=339007
 • şehitlik kavramında uyutulan süslüman çomar kitle ile ancak ne yapılır biliyor musunuz, dalga geçilir. çalın oynayın kendi ülkenizde, zaten sınırı bir karış geçince korkudan müslümanlıktan çıkıyorsunuz!
 • şehitlik, bir deli çobanın peşinde bok yoluna gitmekse dalga geçilir tabii. ölümü kutsayarak pis işleriniz uğruna insanları ölüme yollayamazsınız. gerçi bu, islamcı teröristlerin canlı bomba kafalama yolu, gayet de gönderiyorlar.
 • şehitlik; ihmal, cehalet, insan hayatına değer vermeme yüzünden katledilen insanların ailelerinin gazını almak toplumu uyutmak için kullanılıyorsa, trafik kazasında ölene, yangında ölen çocuğa bir ünvan diye veriliyor ve istismar ediliyorsa, bununla dalga geçen herhalde zaytung değil, istismarı yapanlar.. bu espiriyi yapmakta hiç zorlanmadılar herhalde zaten haberlerde versiyonlarını dinliyoruz.
 • zaytung şehitlikle dalga falan geçmemiş.
  zaytung şehitlik ünvanını satarak şehitliği değersizleştiren zihniyeti eleştirmiş.
 • olmayan dalga geçmedir. gene birileri sıkıştı sanırım, mağduriyet avına çıkmışlar. ortada bir hakaret yada aşağılama yoktur.

  ayrıca bilgi sahibi olmadan boş konuşma örneğidir. abd'de olsa falan denmiş ama vietnam savaşında, savaş karşıtları beyaz sarayı bastı. 2. körfez savaşında, savaştan dönen askerlere yapılmayan kalmadı abd'de. askeri havalimanının kapısında domates, yumurta yağmuruna tutuldu askerler. hali hazırda abd'de yüzlerce örgüt ve dernek savaş karşıtı çalışmalar yaparlar. senato'da destek görürler.

  (dürüst fikrim türkiye'de kesinlikle şehitlerine sahip çıkmalıdır fakat bunu bu şekilde ucuz ve asılsız propagandalarla yapmamalıdır. savaş karşıtı değilim, ulu önderin dediği gibi söz konusu vatansa ötesi teferruattır derim)

  bunlar hep planlı çalışmalar, toplumda ki kafası karışık kesimi, değerlerden soğutmak ve değerleri yozlaştırmak için yapılıyor.

  (bkz: cemaat kavramının sapkınlık olması)
 • ekonomi şehidi is loading...
  mizah yapmışlar, şehitlik kavramını tiye alan bir şey değil.
 • iste bu yuzden 1. siniftan itibaren turkce dersi veriliyordu eskiden. 'okudugumuzu anladik mi?' baslikli calismalar bu yuzden onemliydi.

  eskisi kadar ciddiye alinmadigi gun gibi ortada. turkce derslerine daha fazla onem verilmeli. yoksa boyle insanlar yetisiyor, kendilerini fasulye gibi nimetten saydiklari icin de buraya gelip -sozumona- sozluk yazari oluyorlar.
 • zaytung'u bir kez daha tebrik ederim; şehadet olayına ufuk açıcı bir bakış açısı getirmiş. uzun zamandır takip etmiyordum, kim bilir neler kaçırdım..
 • tayyip degil mi olen askere kelle diyen, akp iktidari degil mi sehitlik kavraminin icini bosaltan, bu herifler degil mi olumler icin hesap sorulmasin diye her olene sehit unvani verip olumu ulvilestiren?

  elbette bedevi rolu yapip baslik acan bu malagin derdi zaytung ya da sehitlik degil. asil amaci bir bokun bile sozlukte yazar olup baslik acabilecegini kanitlamak.