şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şehitlik kavramında uyutulan süslüman çomar kitle ile ancak ne yapılır biliyor musunuz, dalga geçilir. çalın oynayın kendi ülkenizde, zaten sınırı bir karış geçince korkudan müslümanlıktan çıkıyorsunuz!
 • şehitlik, bir deli çobanın peşinde bok yoluna gitmekse dalga geçilir tabii. ölümü kutsayarak pis işleriniz uğruna insanları ölüme yollayamazsınız. gerçi bu, islamcı teröristlerin canlı bomba kafalama yolu, gayet de gönderiyorlar.
 • şehitlik; ihmal, cehalet, insan hayatına değer vermeme yüzünden katledilen insanların ailelerinin gazını almak toplumu uyutmak için kullanılıyorsa, trafik kazasında ölene, yangında ölen çocuğa bir ünvan diye veriliyor ve istismar ediliyorsa, bununla dalga geçen herhalde zaytung değil, istismarı yapanlar.. bu espiriyi yapmakta hiç zorlanmadılar herhalde zaten haberlerde versiyonlarını dinliyoruz.
 • zaytung şehitlikle dalga falan geçmemiş.
  zaytung şehitlik ünvanını satarak şehitliği değersizleştiren zihniyeti eleştirmiş.
 • olmayan dalga geçmedir. gene birileri sıkıştı sanırım, mağduriyet avına çıkmışlar. ortada bir hakaret yada aşağılama yoktur.

  ayrıca bilgi sahibi olmadan boş konuşma örneğidir. abd'de olsa falan denmiş ama vietnam savaşında, savaş karşıtları beyaz sarayı bastı. 2. körfez savaşında, savaştan dönen askerlere yapılmayan kalmadı abd'de. askeri havalimanının kapısında domates, yumurta yağmuruna tutuldu askerler. hali hazırda abd'de yüzlerce örgüt ve dernek savaş karşıtı çalışmalar yaparlar. senato'da destek görürler.

  (dürüst fikrim türkiye'de kesinlikle şehitlerine sahip çıkmalıdır fakat bunu bu şekilde ucuz ve asılsız propagandalarla yapmamalıdır. savaş karşıtı değilim, ulu önderin dediği gibi söz konusu vatansa ötesi teferruattır derim)

  bunlar hep planlı çalışmalar, toplumda ki kafası karışık kesimi, değerlerden soğutmak ve değerleri yozlaştırmak için yapılıyor.

  (bkz: cemaat kavramının sapkınlık olması)
 • iste bu yuzden 1. siniftan itibaren turkce dersi veriliyordu eskiden. 'okudugumuzu anladik mi?' baslikli calismalar bu yuzden onemliydi.

  eskisi kadar ciddiye alinmadigi gun gibi ortada. turkce derslerine daha fazla onem verilmeli. yoksa boyle insanlar yetisiyor, kendilerini fasulye gibi nimetten saydiklari icin de buraya gelip -sozumona- sozluk yazari oluyorlar.
 • zaytung'u bir kez daha tebrik ederim; şehadet olayına ufuk açıcı bir bakış açısı getirmiş. uzun zamandır takip etmiyordum, kim bilir neler kaçırdım..
 • tayyip degil mi olen askere kelle diyen, akp iktidari degil mi sehitlik kavraminin icini bosaltan, bu herifler degil mi olumler icin hesap sorulmasin diye her olene sehit unvani verip olumu ulvilestiren?

  elbette bedevi rolu yapip baslik acan bu malagin derdi zaytung ya da sehitlik degil. asil amaci bir bokun bile sozlukte yazar olup baslik acabilecegini kanitlamak.
 • ulan aq liselisi ismail küçükkaya'nın örtülü insanları aşağılaması gibi başlıkların açılması işini sana mı verdiler? bütün gün internette kim kiminle dalga geçmiş, kim kimi aşağılamış diye aramalar mı yapıyorsun? işssiz misin sen kaldır götünü gez dolaş biraz mal mısın saf mısın nesin amına kodumun kerkenizi? sabah akşam işi gücü bırakıp burada başlık açıyorsun.