• kawhi leonard'ın belki kariyerini, ginobili'nin son yüzüğünü yedi. hala orospu çocukluğu yapmaya devam ediyor. tarihin en iyisi diye anlata anlata bitiremedikleri golden state bu adamın piçliklerine ihtiyaç duyuyor. kawhi tek başına 4 allstarlı takımı deplasmanda 20'ye yatırıyordu. tarihin en iyi takımıymış. seni hiç unutmayacağım zaza. keza anneni de.
  • gürcistan kökenli en gaddar iki uzundan biri.
  • annesinden, babasından ve tüm gürcülerden özür diliyorum fakat national basketball association liginden bir an önce defedilmesi gereken orospu çocuğudur. ligdeki tüm star oyuncuların kariyerini bitirmeden önce yapılması elzemdir.
  • leonard'ı başka türlü durduramayacaklarını anlayıp b planını uygulayan şerefsiz takımın üyesi, planı gerçekleştiren vasıfsız.

bana uzun zaman sonra entry girdirdi. sırf küfür etmek için sözlüğe giriş yaptım.

inşallah spurs eze eze eler de göt gibi kalırsınız. orospu çocukları.
  • bugün bu başlığa girenler 2 ye ayrılıyor.

1- zaza'nın yaptığının nasıl bir gavatlık ve acımasızlık örneğini bilen, yıllardır basket izleyen veya basketbolun içinde olan kişiler.

2- bruce bowen tarzı kasıtlı adam sakatlamanın nasıl olduğunu bilmeyip "kasıtlı değil" diye safça yorum yapanlar.

not: lütfen 2.si olmayın.
  • 80'lerin 90'ların savunma yerine güreş ve boks yapılan sikimsonik nba'inde bill laimbeer yada charles oakley ile falan güreş tutması gerekirken yanlışlıkla şu zamanda oynuyor. nostalji hayranlarının bu adamı bir nimet gibi görmesi lazım *
  • bu adam türk basınına sövse haklıdır. efendim nba'deki oyuncularımızın sayısı azken, spor haberlerinde türk pasaportlu zaza şu kadar sayı attı falan denilirdi. şimdi oyuncu sayımız çoğaldı ve kimse zaza'nın nba performansından bahsetmiyor haberlerde. yarın öbür gün çıkıp "böyle mi bitecekti sevgili türk basını :'(" diyecekmiş gibi geliyor.
  • basketbolun luganosu.
  • https://www.instagram.com/p/bfms6ijf7sh/

zazanın gözlerine bakın. tam olarak nereye düşeceğinin hesabını yapıyor ve özellikle en çok zarar vereceği yeri seçiyor.

kesinlikle art niyetli
  • bana göre kasten yapılmış bir hareket ama yinede pozisyonun doğruluğu tartışmaya açık fakat buraya gelip basketbolla alakası olmayan adamların yorum yazmasına deli oluyorum. biri demiş ki ;
    ''ayağını sakatlamak istese direkt olarak üstüne basardı ayağını diğer oyuncunun ayağının altına sokup kendi ayağını da niçin riske atsın ki''
    basketbolda en ufak ayak burkulması bir kaç gün oynamamanıza neden olabilir. rakibin ayakla basacağı yere ayağınızı koyarsanız o kişi sizin ayağınıza bastıktan sonra bileğini burkabilir hatta sırf bu yüzden bazı basketbolcular smaçtan sonra sırf birinin ayağına basıp ayağımı burkmayım diye yere inerken çok dikkat eder. ve eğer ayağının altına ayak koymak yerine direk ayağına basıp adamı sakatlamak istiyosanız, bunun için gerçekten çok ciddi bir şekilde rakibin ayağına basmanız lazım ki bu çok güç gerektirir o bile rakibi sakatlamaz bence. ki bunu yapan adamın amacı çok belli olacağı için diskalifiye edilir.
    ve riske atma mevzuna gelince, birisinin havadan inerken sizin ayağınıza basması sizin ayağınızı incitmez tabi basketboldan anlamayan, rakip size dokununca hemen canınız yanan bi hanım evladı değilseniz o ayrı. öyle biriyseniz yüzmeyle falan ilgilenin.

daha önce sinan güler'in bir röportajını izlemiştim. onu paylaşayım. video bu 3:19. saniyede ki soru ve sinan gülerin cevap olarak ne dediğini izleyin, az çok anlarsınız.
hesabın var mı? giriş yap