şükela:  tümü | bugün soru sor
 • %142 lik artış göstererek $35,79 usd a çıkan coin.
 • hodl diye bir terim tutturmuşsunuz ya, yazın alıp kenara attığım üç coin'den biriydi bu. yazın yatırdığım miktar şu an cidden korkunç bir şeye denk geliyor, eğer nefsimi yenebilirsem 15 gün daha elde tutup, satacağım. bu cryptocurrency olayı kafayı kırdıracak bir olay, şu entry'nin sonunu nasıl bağlayacağımı bile bulamadım. spor haricinde tek entry girmem ama bu coin sonuna kadar hak etti.
 • ya piyasanın amına koyacak ya da nxt gibi yok olacak.

  ay sonunda bitcoin private'a fork edecek ama geliştirilmeye devam edecek. yok olup olmayacağına pazar karar versin deniyor. muhtemelen fork sonrası fiyatı tek haneye düşecek. ama öncesinde 1000 doları görmesi işten bile değil bence.

  bitcoin private ise bambaşka nane, ya zcash ve bitcoin gold'u yerinden edecek ya da o da kaybolacak.
 • yukarıda entry duruyor, edit yaparak güncellemek istemiyorum. bu başlıkta 1 entry'im daha olmalı. yazın 1 dolardan azıcık fazlayken aldığım 3000 zclassic'i para çekme limitimin max.'ını kullanarak satmaya başlıyorum. son 1 haftayı 1 ay gibi geçirdim, saçlarım beyazladı neredeyse. bir sefer daha 150-160 dolarlara dönerse kafayı yerdim, gerçekten dayanamıyorum. ben paraya acil ihtiyacı olmayan bir insanken, paraya ihtiyacı olup benzer durumda biri neler yaşardı acaba? az önce işlemi yaptım, şimdi entry giriyorum. tüm parayı çektiğimde çalışmaya devam edebilir miyim, onu sorguluyorum. hayat biraz manasını kaybetti sanki, neyse saçmalamama kendi kendime devam edeyim. hayatımı değiştirmiş coin'dir diyeyim, bitsin.

  edit: şu entry ile ilgili cins cins mesajlar alıyorum. para isteyeninden tut, siktir lan yalancı çekenlerine, burs isteyenine kadar bin tane adamla muhatap oldum. çok ilginç bir milletiz, çok.
 • sokucam şimdi forkuna demek istediğimdir.

  ocak sonu fork sebebiyle zirve yapacağı söylentileri dolanan ama netice itibariyle hiçbir haltın olmadığı coindir.

  edit. fork şubat sonuna ertelenmiş diye bilgilendirme geldi. hodl mantığıyla almadığım ama kendiliğinden hodl'a dönen bir coin oldu zcl.
 • bitcoin private forkuna 2 hafta gibi bir süre kala dört nala yardıran bu günlerin gözde coin'i.

  28 şubat tarihinde elinde zcl veya bitcoin bulunduran kişilere adet başı 1:1 oranında bitcoin private(btcp) verilecek.(örn. elinizde 1 adet zcl varsa 1 adet btcp alacaksınız. 1 adet bitcoin varsa 1 adet btcp alacaksınız. 1,5 zcl + 1 bitcoin varsa toplam 2,5 btcp alacaksınız gibi.)

  vadettiği en önemli teknoloji tamamen gizli bir şekilde para transferi yapabilme özelliği zaten forkun temel amaçlarından bir tanesi bu. bu gizliliği yanlış anlamadıysam cüzdanları üzerinden transparan hesap oluşturulabilmesi sayesinde gerçekleştiriyor.

  2 ay önce zclassic aldığım zaman okuduğum bir reddit başlığında kısa vade hedefi 160 dolar, orta vade 600 dolar ve uzun vadede 1200 dolar belirtilmişti. fakat şuan fork tarihinin yakınlığı ve bitcoin'den zarar eden insanların biraz olsun zararını kapatmak istemesi sebebiyle uzun vade hedefinin çok daha erken gerçekleşmesi muhtemel gibi görünüyor.

  elimde çok fazla olmamasına karşın umarım herkesi mutlu edecek sonuçları görürüz. hakkında türkçe kaynak bulmak oldukça zor o yüzden paylaşamıyorum fakat dileyen şuradan fork ve detayları hakkında bilgi alabilir.

  edit: bittrex ve binance'in forku desteklemesi beklenirken henüz btcp'nin bu exchangelerde yayınlanacağı bile belli olmadığı için inanılmaz düşmüş durumda. hayretler içerisinde takip ediyorum.

  edit2: bittrex'in ne kadar hile hurda bir exchange olduğunu bize kanıtlamıştır. 7 saat kala çok fazla para çekme talebi olduğu için forku destekleyeceklerini açıkladılar. ayrıca ileride btcp vereceğiz ama borsada işlem göremeyecek diyorlar.

  e adamlarda haklı bedava btcp kazanacaklardı insanların zclassic'leri üzerinden. 1 hafta önce bu haberi verselerdi şuanda çok çok yüksek değerlerde olacaktı zclassic ama amaçları herhangi bir projenin para kazanması değil. sadece kendileri kazanmalı.

  edit3: ilk defa katıldığım bir hard fork heyecanla takip ediyorum. fena cinlikler dönüyor bittrex'te bir arkadaş 11 dolardan satarak alevlendirdi ortalığı ama sonra toparladı. balık sürüsü olarak balinalardan bir o yana bir bu yana kaçışıyor herkes baya eğlenceli :).

  edit4: zcl snapshot'ından öğrendiklerimi kısaca açıklayayım arkadaşlar.

  öncelikle zclassic gibi değeri fork açıklaması öncesi düşük olan coinler gerçekten çok riskli çünkü snapshot gerçekleştikten sonra 1-2 saat içerisinde satmanız gerekebiliyor. değer kaybı süratla devam ederken ilk saatler içerisinde satış yapamazsanız ciddi zararlara uğruyorsunuz. işlem yoğunluğu sebebiyle her şey çok ağır işliyor. o yüzden fork destekleyen güvenli bir borsa bulup oranın üzerinden satış yapabilirsiniz veya fork desteği bulunan multi coin walletlar üzerinden.

  zclassic şuan 10 dolar seviyesinde tutunuyor ve gördüğüm kadarıyla yeni geliştiriciler toplanıp roadmap hazırlamaya çalışacaklar. muhtemel yeni forklar görebiliriz. ( tekrar söyleyeyim zclassic'in değeri eğer bittrex çakallık yapmamış olsa en az 350-500 dolara ulaşacaktı. borsaların özellikle fork konularında ciddi bir etken olduğunu birlikte gözlemlemiş olduk.)
 • hard fork haberinden sonra 10 dakikada %70 düşen coin. tradesatoshi kullanıyorsanız elinizde patlamıştır muhtemelen
 • 0.01 btc'den 0.0015 seviyelerine düşerek alım fırsatı doğurmuş altcoin. ben bi miktar aldım. almak isteyenler şöyle buyursun;
  https://www.coinexchange.io/…ket/zcl/btc?r=6e4f7bc0
 • dehşetli bir sıçış yaşamış coindir. şu an 24 dolara kadar düştü değeri. btc değeri de bi o kadar tabi.

  200 dolarlardan alanlar var. seyreyleyin gümbürtüyü.