şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni üye olduğum alışveriş sitesi gittigidiyora benziyor
  daha çok bayanlar tercih ediyor
  şöyle düşünün bir kere giydiğiniz bir elbise var bir tanıdığa onu uygun fiyata satıyorsunuz
  ya da hediye gelmiş bir parfüm ama hiç kullanmamışsınız
  beş kez kullanıp sonra ehhhh dediğiniz saç maşası da olur
  örnekler böyle uzayıp gidiyor
  ben sevdim siteyi
  öyle evde dolapta durup duran eşyalarınızı elden çıkarmak için mantıklı
  bir sürü tanınmış marka var
  haberiniz olsun
 • benim de satış yapmak amacı ile üye olduğum site. ürünlerimi yükledim merakla bekliyorum. ürünlere beğeni geliyor; bu açıdan satıcıyı diğer sitelere göre daha çok motive ediyor gibi görünmekte. ancak satış açısından potansiyeli zaman gösterecek.
 • beni affetme büyüklüğünü gösteren, iki senemi omuz omuza geçirdiğim can kardeşimin sahibi olduğu süper fikrin vücut bulmuş hali. hayırlı olsun.
 • gelecek vaad eden sahibinden.com'un renkli, canlı ve dinamik hali.
 • modacruz'daki yahut sahibinden'deki get ile ürün satma durumundaki %20'lik komisyon yerine %10 komisyon alan platform.
  ayrıca modacruz'daki kadar ölücü bir kitleye sahip değil, öyle sezinledim. bu arada komisyonlar belli aralıklarda değişiyor olabilir tam olarak emin değilim.
  reklam: mysilverstyle kullanıcı adı ile gümüş kolyeler satmaktayım.
 • kitap satmak nedir yahu? ya da okuduğun kitabı hediye etmemek?

  babanın hayrına bu işi yapmayacaksın elbette de yazık yahu. okuyana da okuyacak olana da yazık. mesela ben elimdeki bir kitabı ikinci el olarak satacak olsam aldığım tüm para bana geliyor. hepsini de alan ödeyecek. oldu babam oldu...

  arkadaş bu ülkede insanlar kitap okumasın diye ne varsa yapıyorsunuz. kitap okuyan, okutan, alıp satan arkadaşlar madem kitap okumayı memnuniyetini bu kadar önemsiyorlar falan filan kitap sektörünü babalarının hayrına yapsınlar. kitapları alıp okuduktan sonra başkasına satmasınlar.

  not: sen satarken çakal değilsin, senin sattığından komisyon alan çakal öyle mi?

  tanım editi: yeni ve güvenilir son kullanıcıdan son kullanıcıya sanal alışveriş platformu. bir ürüne baktığınızda benzerlerini de getiriyor oluşu oldukça başarılı.
 • evde kullanmadıklarımdan kurtulup para kazanmamı sağlamış iş ortağım
 • letgo'nun ölücülerinden ve sıfırı 80 lira olan snopy oyun direksiyonunun kullanılmışını 250 liraya satmaya çalışan sahtekarlardan tiksinti gelmiş biri olarak ilaç gibi geldi bana. gayet dinamik ve kaliteli duruyor.insallah letgo kitlesi hücum etmez bu uygulamaya.

  geçen letgoda ps3+4 oyunlu bir ilan gördüm. elemana mesaj atıp dedim ki "sadece sf x tekken oyununu satiyorsan alayim"
  eleman yazmiş "90 tl uyarsa"
  birader oyunun sıfırı hepsiburadada 85.90 tl ! neyin açlığı,neyin fırsatçılığı bu !

  düzeltme: zebramo uygulaması 5 para etmez. hatta para değil 5 arpa tanesi bile etmez. hobi&koleksiyon/oyuncak/aksiyon figürü seçiyorsun sana beden menüsü çıkarıyor uygulama. saçma sapan menü ve seçenek zincirleri uygulamayı yazan arkadaşın elini kullanmadığını düşündürüyor. mabadıyla kodlamış.
 • internetten kullanılmış ürün satma konusunda şüphelerim vardı ama bu uygulamayı denemeye karar verdim. sonuç olarak gayet memnun kaldım. yalnızca 1-2 sefer kullandığım iki ayakkabıyı uygulama sayesinde hızlıca satışa çıkardım. ayakkabılardan biri 5 dakika geçmeden, diğeri de bir hafta içinde satıldı.evde başka şeyler bulursam onları da satmayı düşünüyorum.
 • arkadaşim yaşadigi bir olayı benden iletmemi istedi. bu sebeple kendi ağzından yazdığı maili sizinle paylaşıyorum :

  ''sitede telefon numarası instagram kullanıcı adları vb iletişim bilgileri paylaşımı herkesin bildiği gibi yasak. kabak bundan dolayı patlıycak başıma. bekleyin bi giriş yapayım. siteye bu haziran ayında okulu bitirip ankaraya ailemin yanına gittiğim ilk günlerde üye oldum. yaz tatili boyunca da ürünlerimi satışa koymaya başladım %90'ını yurtdışından aldığım kullanmadığım toplamda 400-500 ürüne yaklaşmıştı sayfam.hem takipçi sayım hem satışlarım da zamanla arttı takip edeceğiniz satıcılara girince 2-3 aşağı kaydırınca hemen karşınıza çıkıyorum zaten.benim gibi güvenli alışveriş sloganına aldanıp da butun yazını harcayan o ürünleri tek tek kategorize edip fotoğraflarını çeken editleyen açıklamalarını detaylıca yazıp yayınlayan ve tüm bu emekleri bir anda silinen biri daha var mıdır bilmiyorum ama üstten başladığınızda bu kadar ürün sayısıyla tatil modunda gozuken tek akıllı benim. gelelim sebebine (tenezzul edilip bana yapılan açıklama kadarıyla) sitede iletişim bilgisi paylaşmak yasakmış -evet biliyorum ve buna yonelik hiçbir hareketim olmadı zaten alışveriş yapan kişilerin geri bildirimlerinden de bu anlaşıılabilir direk 2 ay içerisinde 100'e yakın satışım oldu 75 kişi geri bildirim yaptı 74 olumlu 1 olumsuz ile sahalardan ayrılıyorum.baska bir hesaptan telefon numarası paylaşılmış ve benim hesabımla ilişkili oldugu dusunuldugu için benimki de kapatılmış işte tüm açıklama bu! bir sabah uyanıyorum ve hesabınız askıya alınmıştır bakiyeniz en yakın zamanda hesabınıza aktarılacaktır :/ gunaydın mesajıyla uyanıyorum.sonraki gunler neden ne için nasıl diye sora sora yıldırılarak geçiyor.her 5 gunde 1 kere 50 tane hesabımı açar mısınız mesajıma karşılık olarak hesabınız açılmayacaktır (sebebi yok hala) paranız zebramoda kalmaz merak etmeyin cevabı alıyorum.evet hala yatmadı yatar mı yatmaz mı o da belli değil ama ben her gun hala daha 10 kere neden hesabım kapatıldı onu sorguluyorum lutfen açar mısınız diye 100.kez sebebini dahi bilmeden yalvarttılıyorum butun yaz tatilimin emeklerimin bir sabah nasıl çöpe atılabileceğine tanık oluyorum ve de burdan zebramoya guvenip satış yapacaklara hala hiçbir cevap alamadığımı kendi deyimleriyle askıda olduğumu bilmelerini istiyorum cevapsız sorularla karşı karşıya bırakılıp çıldırmak istemiyorlarsa baska sitelerden alışverişlerine devam etmelerini öneriyorum. ''