şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşim yaşadigi bir olayı benden iletmemi istedi. bu sebeple kendi ağzından yazdığı maili sizinle paylaşıyorum :

''sitede telefon numarası instagram kullanıcı adları vb iletişim bilgileri paylaşımı herkesin bildiği gibi yasak. kabak bundan dolayı patlıycak başıma. bekleyin bi giriş yapayım. siteye bu haziran ayında okulu bitirip ankaraya ailemin yanına gittiğim ilk günlerde üye oldum. yaz tatili boyunca da ürünlerimi satışa koymaya başladım %90'ını yurtdışından aldığım kullanmadığım toplamda 400-500 ürüne yaklaşmıştı sayfam.hem takipçi sayım hem satışlarım da zamanla arttı takip edeceğiniz satıcılara girince 2-3 aşağı kaydırınca hemen karşınıza çıkıyorum zaten.benim gibi güvenli alışveriş sloganına aldanıp da butun yazını harcayan o ürünleri tek tek kategorize edip fotoğraflarını çeken editleyen açıklamalarını detaylıca yazıp yayınlayan ve tüm bu emekleri bir anda silinen biri daha var mıdır bilmiyorum ama üstten başladığınızda bu kadar ürün sayısıyla tatil modunda gozuken tek akıllı benim. gelelim sebebine (tenezzul edilip bana yapılan açıklama kadarıyla) sitede iletişim bilgisi paylaşmak yasakmış -evet biliyorum ve buna yonelik hiçbir hareketim olmadı zaten alışveriş yapan kişilerin geri bildirimlerinden de bu anlaşıılabilir direk 2 ay içerisinde 100'e yakın satışım oldu 75 kişi geri bildirim yaptı 74 olumlu 1 olumsuz ile sahalardan ayrılıyorum.baska bir hesaptan telefon numarası paylaşılmış ve benim hesabımla ilişkili oldugu dusunuldugu için benimki de kapatılmış işte tüm açıklama bu! bir sabah uyanıyorum ve hesabınız askıya alınmıştır bakiyeniz en yakın zamanda hesabınıza aktarılacaktır :/ gunaydın mesajıyla uyanıyorum.sonraki gunler neden ne için nasıl diye sora sora yıldırılarak geçiyor.her 5 gunde 1 kere 50 tane hesabımı açar mısınız mesajıma karşılık olarak hesabınız açılmayacaktır (sebebi yok hala) paranız zebramoda kalmaz merak etmeyin cevabı alıyorum.evet hala yatmadı yatar mı yatmaz mı o da belli değil ama ben her gun hala daha 10 kere neden hesabım kapatıldı onu sorguluyorum lutfen açar mısınız diye 100.kez sebebini dahi bilmeden yalvarttılıyorum butun yaz tatilimin emeklerimin bir sabah nasıl çöpe atılabileceğine tanık oluyorum ve de burdan zebramoya guvenip satış yapacaklara hala hiçbir cevap alamadığımı kendi deyimleriyle askıda olduğumu bilmelerini istiyorum cevapsız sorularla karşı karşıya bırakılıp çıldırmak istemiyorlarsa baska sitelerden alışverişlerine devam etmelerini öneriyorum. ''
  • yaklaşık bir haftadır yeni bağımlılığım. evdeki herşeyi satmak ve hafiflemek istiyorum. bugüne kadar kızımın küçülenleri, benim artık giymediklerim, artık oynanmayan oyuncaklar, bebek arabası, araba koltuğu, salın takımı vb dağıttım ihtiyacı olanlara.

şimdi içime şeytan kaçmış gibi "satsam şu kadar param olurdu" diyorum. kıyıda köşede saklanmış, bir gün kullanılır umuduyla duran ne varsa satıp savmak istiyorum. satmak dediysem öyle büyük paralar dönmüyor genelde. yine de birinin alıyor olması neşelendiriyor.
  • letgo'nun ölücülerinden ve sıfırı 80 lira olan snopy oyun direksiyonunun kullanılmışını 250 liraya satmaya çalışan sahtekarlardan tiksinti gelmiş biri olarak ilaç gibi geldi bana. gayet dinamik ve kaliteli duruyor.insallah letgo kitlesi hücum etmez bu uygulamaya.

geçen letgoda ps3+4 oyunlu bir ilan gördüm. elemana mesaj atıp dedim ki "sadece sf x tekken oyununu satiyorsan alayim"
    eleman yazmiş "90 tl uyarsa"
    birader oyunun sıfırı hepsiburadada 85.90 tl ! neyin açlığı,neyin fırsatçılığı bu !

düzeltme: zebramo uygulaması 5 para etmez. hatta para değil 5 arpa tanesi bile etmez. hobi&koleksiyon/oyuncak/aksiyon figürü seçiyorsun sana beden menüsü çıkarıyor uygulama. saçma sapan menü ve seçenek zincirleri uygulamayı yazan arkadaşın elini kullanmadığını düşündürüyor. mabadıyla kodlamış.
  • modacruza ve gardropsa nazaran daha insafli bir alim satim komisyon orani var dusuk segment urunlerde. ve 20 tl altina fiyatlandirma yapilamaz gibi bir politikalari yok. alici geliyor, hesabindaki urunlere bakiyor. bunlari alacagim sar bi zahmet deyip alip toparlayip goturuyor.
    gardropsda coklu urun satisi ve kombin yasak. 5 tl ye tek kupe koyuyorum. adam su an 3 tl kargo kesiyor. 3 tl alicidan aliyor. urun 8 tl satiliyor. senin cebine 2 tl giriyor.
    modakruz da 20 tl altina sattirmiyor. valla sistem beni iki yakadan baglamisti ki buraya girdim rahatladim. urun aramak da daha kolay, satmak da daha kolay. su ana kadar bir terslik gormedim. her sitede bulunan belesciler burada da var ama insanlar duzgun kafali gibi. diyaloglar da oyle. sahte urun satmaya calisanlar var ama artik goruyorum insanlar daha cok kanit istiyor. bir de alici urun dar kalipli ufak geldi diye filan saticiya cemkirmis. satici ne kadar da her seyi yazmak zorunda olsa, olculeri iyice sormak olcu istemek mumkunse ustte gormek gibi talepler alicinin sorumlulugunda. hic olmadi boy kilo sorun anlarsiniz.
    bir de x tl olursa hemen alicam deyip almamazlik etmeyin.bir elimde paket kagidi, diger elimde koli bandi yaris atlarinin start cikisini beklemesi gibi kisneyerek onayin gelmesini beklemeye geciyorum. kendi hesabinizdan kol alti terden sapsari olan waikiki tshirtunuze 30 tl fiyat bicip, gelip %80i dolu son kullanma tarihine rahat 1 sene olan yeni urune halihazirda yaridan az fiyat bicilmisse les kargasi gibi indirim talep etmeyin. saksiyi calistirin. 1-2 tlye gercekten ihtiyaciniz yoksa hele de kendi sayfanizda 140 tl ye ikinci el topuklu pabuc satiyorsaniz. yani isterseniz tukkanin anahtarininsize veriyim benimkileri de siz satin. yapma bacim etme bacim.
    neyse terslik gorursem buraya yaziyor olacagim.
    edit kullandiginiz ic camasirlarini ki bence ic camasiri( sutyen, babydoll vs dahil) kisiye ozeldir (hadi maksimum spor sutyenler haric) lutfen buraya koyarken sizden alan kisinin kadin olduguna ve daha onceki alici yorumlarina filan dikkat edin. ne sattigi belirsiz hesabi fake kadin taklidi yapanlara dikkat ediniz. kendinizi kollayin canlarim.
    gelelim sahte urunlere, icerisi sahte urun satmaya calisan ne oldugu belirsiz insanlarla dolu. buyuk markalarin urunlerinde sahtekarlara dikkat edin. kadinin biri kozmetik bagimlisiyim almadan duramiyorum diyor ayni paletten 3 tane satiyor bazisi sifir bazisi da kullanilmis. nasil bir zihin yapisi ayni paletten 3 tane alabilir. aklim almadi.
    dun bir kadin gordum urun yuzde 80 dolu. bir kere denedim diyor. ama ici les. normal gratis fiyatini koymus ustune bir de kargo kitleyecek. bilmeyen insanlar buna inanabiliyor.
    urun alirken ne zaman acildigina, ne zaman nerden alindigina, hangi kosullarda saklandigina, gercek olup olmadigina, neden elden cikartildigina kadar sorabilirsiniz. urunlerin ana sayfasinda jenerik fotolar kullanilmis ancak urunun kendi fotolari yoksa, urunun gercek fotograflarini isteyebilirsiniz.

edit: musteri hizmetleri iletisim kismi yetersiz kalan uygulama. tek tek tane tane de anlatsaniz problemlerinizi, sordugunuz sorulari anlamiyorlar, sordugunuzun disinda alakasiz konularin bilgisini veriyorlar, bircok kez acikladiginiz sorununuzu duymamazliktan gelip sordugunuz soruyu yeniden aciklatip başa sariyorlar. bunu tam olarak neden uaptiklarini bilmiyorum.

ek olarak begenmeme kapsaminda geri iadede saticinin urunune alicinin hasar vermemis olmamasi gerekliligi konusunda insanlar cok sikayetci. urun gonderince keyfi iade gerginligi yasiyorsunuz. cunku sifir urun de gondermis olsaniz alici urunu kullanip ya da hasar verip geri gonderebiliyor. ancak normal bir sitede, urunu alan firma urunun durumuna gore para iadesini yapmama hakkini sakli tutuyorken zebramoda isler biraz karisiyor.

bu iki durumdan dolayi kendisine biraz kirginim acikcasi.
  • sürekli hata veren, yavaş işleyen, dandik bir site/program.

işlem yapmak için kapı gibi sabır gerekiyor. 10 dakika kurcalayıp çıktım. daha da uğramam.
  • yeni üye olduğum alışveriş sitesi gittigidiyora benziyor
    daha çok bayanlar tercih ediyor
    şöyle düşünün bir kere giydiğiniz bir elbise var bir tanıdığa onu uygun fiyata satıyorsunuz
    ya da hediye gelmiş bir parfüm ama hiç kullanmamışsınız
    beş kez kullanıp sonra ehhhh dediğiniz saç maşası da olur
    örnekler böyle uzayıp gidiyor
    ben sevdim siteyi
    öyle evde dolapta durup duran eşyalarınızı elden çıkarmak için mantıklı
    bir sürü tanınmış marka var
    haberiniz olsun
  • modacruz'daki yahut sahibinden'deki get ile ürün satma durumundaki %20'lik komisyon yerine %10 komisyon alan platform.
    ayrıca modacruz'daki kadar ölücü bir kitleye sahip değil, öyle sezinledim. bu arada komisyonlar belli aralıklarda değişiyor olabilir tam olarak emin değilim.
    reklam: mysilverstyle kullanıcı adı ile gümüş kolyeler satmaktayım.
  • donanım haber ölücülerinin yeni mekanı.
  • pek tatlış ev ayakkabıları yapan bir satıcı keşfetmemi sağlayan uygulama.

satıcıyla bir alakam yok, anasayfada gördüm, çok hoşuma gitti. kendim de ev kadınına çalışıyorum zaten, bazen çok büyük hayal kırıklıkları yaşıyorum ama bazen karşıma böyle kadınlar da çıkıyor ve ben bu kadınlarla gurur duyuyorum.

1

2

bu da kullanıcı adı
  • şimdiye dek birçok şey sattığım ve sadece alıcı kaynaklı sorunlarla karşılaştığım uygulama.

çok iyi bir ekipleri var ve hemen yardımcı oluyorlar. şahsen ben çok memnunum, ikinci el satış yapmak isteyen herkese de öneririm.