şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ibrani teolog, sümerolog, antik diller, ve mitoloji uzmanı. güneş sistemimizde, plutonun ötesinde, diğer gezegenlerin tersi yörüngeye sahip, bir turunu 3600 yılda tamamlayan bir gezegen olduğunu iddia etmektedir.
  iddiasına göre bu gezegende yaşayan uzaylılar dünyadaki yaşamı başlatan kişilerdir. mitolojik karakterlerin ve tanrıların aslında işbu kişiler olduğunu da iddia etmiştir. kanıt olarak tevrat ve sümer tarihini ve yazıtlarını kullanmaktadır.
  erich von daeniken ve türevlerinin ağa babası ve en mantıklısı olmasına rağmen medyatik ol(a)mamıştır.
 • sitchin zecharia - dunyanın oluşumunu 13. gezegen adını verdiği ve güneş sistemi dışından gelen bir gezegenden gelen uzaylıların gerçekleştirdiğini oldukça ikna eden belgelerle açıklamaya çalışan yahudi yazar ve sumerolog. bu gezegeni
  sumerlerin nibiru, babillerin marduk olarak adlandırdıgını, ve bu eski uygarlıkların kulturlerini bunlara borclu oldugunu, yeni bilimin pluton gezegenini 20. yuzyilda buldugunu, oyda eski sumer tabletlerinde (mö 4000) bu ve diger gezegenlerin resmedildigini iddia etmektedir. bu goruse gore, bu gezegen 3600 yıllık yorungeye sahiptir.
 • (bkz: the stairway to heaven) ve (bkz: the lost realms) (bkz: the cosmic code) adlı kitapların yazarı, anunnakilerin, nefilim ve elohimin geldikleri ve güneş sisteminin fazladan varolan gezegeni olarak öne sürdüğü nibirudan gelen enki adlı büyük bilginin gizli kitabını yeniden toparlayıp yazdığı ve varoluşun çok farklı bir yorumunu yaptığı için, özellikle ve öncelikle de kutsal metinleri sorguladığı için çok eleştirilen, öte taraftan da seminer ve çalışmalarına gösterilen ilginin giderek arttığı araştırmacının en önemli tezi, eşzamanlı olmayacağını özellikle belirtse de, hem nibirunun hem de anunnakinin dönüş yolunda* olmalarıdır.
 • yaklaşık bir asır önce madame blavatsky,gurdjev gibi araştırmacıların kitaplarında belirttiği ve bu fikirlerin bir şekilde çarpıtılarak ikinci dünya savaşının ana nedeni haline gelen iddiaları günümüzde ezoterizmin perdesinden kurtararak dünya üzerinde daha önce su anki teknolojik seviyemizden çok daha ileri ve üstün bir medeniyetin-ırkın olduğu görüşünü bilimsel bir görüş haline getiren yazar.

  (bkz: )
 • rusya'da dogup, filistin'de yetisen "the earth chronicles" kitap serilerinin yazari. genesis revisited simdiye kadar yazdigi kitaplarin en sonuncusudur.
 • kendisini peygamber gibi gören kitaplarına kutsal kitap gözüyle bakan pek çok şaşkını avucunun içine almış bir yazar, özellikle doyumsuzluktan ne yapacağını şaşırmış zenginler, yahudiler, hayalperestler meraklıları arasında.
 • uc bin kusur yilda bir yasanabilir bir yorungeye gelen, bizi etkileyen super -ve soguktan donmayan, gune$siz, i$iksiz binlerce, hadi yuzlerce olsun, yil ya$ayabilen, buna kar$in bizim gezegene inince "'iyi yermi$ bunu biz alalim" demek yerine, oyle ya da boyle homo sapiens sapiens'in tohumlarini atip, asil bir $ekilde boktan gezegenlerine donen- ustun varliklarin oldugu bir 12. gezegeni anlatip, bunu insanlara kabul ettirebilecek kadar da ikna edici -ya da kaz kekleyici- olabilen bir ilginc bilim adami.
  bir gun, umarim, umalim, insanlar, insanoglunun guzelligini, gucunu, ba$arma azmini, abuk-subuk 12. gezegenlilerin veya arabali tanrilarin bize her$eyi ogretmi$ olmasi olasiligindan daha fazla onemseyecekler. oyle bir gun olursa, insanlik cidden insanlik olabilir, o da ayri mesele...
  ayrica (bkz: #4956648)