şükela:  tümü | bugün
  • diğerlerine oranla fiyatı daha ucuz olan antidepresan. yan etkilerini okuduğumda beni daha bi depresif yapan ilaç
  • nöronlardaki serotonin alımını inhibe ettiği düşünülen, son fiyatı 4.850.000 tl veya 4.85 ytl olan panik bozukluk ve majör depresyon tedavisinde endike olduğu,antidepresan etkinin 1 ile 3 hafta içerisinde ortaya çıktığı söylenen,sabahları tok olarak alınması önerilen ilaç .20 günlük kullanıma rağmen genel bi değişiklik göstermeyince doktor her sabah 2 tane al der ,değişiklik ise sindirim sistemini by-pass edip ağızdan girenin aynı şekilde rektumdan atılmasını sağlamasıdır.
  • prozacın muadillerinden aslına en yakın olanı.
  • psikiyatri uzmanlarının sadece heyheyleri üstünde olan hastasına öylesine verdiği hatta ve hatta kullanmayabilirsin bile dediği, tokluk hissi yaratan, kusturan, ve tad duyusunu bozan yeşil beyaz sevimli ilaç.
  • zibilyon tane yan etkisinden en belirgin olanı, kullandıktan 10-15 gün sonra kendinizi yemeden içmeden dervişler gibi yaşayabilecek şekilde hissetmenize sebep vermesidir, ne kadar iştahlı olursa olsun yemek yemeyi hayatından siliyor insan bununla. ayrıca yine bunun etkisini en zirvede gösterdiği dönemde yani en az 15 gün kullandıktan sonra, mesela sevgiliniz aldattığını filan söylesin, "hahhahahahhahahahhuhuhuaa ilahi sen ahahahahaha ayayayay inanmıyorum, ahahahhahaha ayhahahah" gibi bi tepki verebiliyorsunuz, bu sinirden gülme şeklinde olmuyor üstelik, "sikimde değil, olabilir, normal yani.. banane?" şeklinde oluyor. sonra bi titremeler, ateş basmaları, efendim kaçıp dağlara gitme deli gibi bağrınıp çağrınma istekleri başlıyor, bi bungee jumping yapma hevesleri geliyor, hatta belki ilk başta depresfiliğinizden kaynaklanan intihar edebilirim düşüncesi, ilacı kullandıktan sonra "hayatta her şeyi yapmak lazım lan.. bi kere de intiharı denemek lazım.. bilmek lazım yani.." ye dönüşüyor. ayrıca bu antidepresanların genelinde olduğu gibi, kendinizde hissettiğiniz rahatsızlıklar var yan etkileri olarak da. neymiş, uykusuzluk, sinirlilik, mide ağrıları, bacak kasılmaları vs vs.. ne anladım ben o zaman kullanmaktan, diyorsun ama yine de doktora bi kere gittin madem, madem ki yardım edeceğine güvendin, sorgulamadan içiyorsun işte. bok var çünkü.
  • iki lafı bir araya getiremeyen insanları bülbül gibi şakıtma etkisi görülebiliyor yaklaşık 2-3 ay kullanınca.
    oha lan nasıl da güzel konuşuyorum ben diyo insan.

(bkz: kendi vücudu üzerinde deney yapan insan)
  • (bkz: ssri)
  • umudun kapsüllenmiş hali.
  • somatoform hastalıkta, hayali hastalık belirtilerini ortadan kaldırdığı iddia edilen ilaç.
  • paxil ve paxera deneyimlerimin +7 kg ile sonuçlanmasıyla doktorun "bi de bunu kullan bakalım" diyerek verdiği ilaç. yan etkisi: ben tokum, yemiycem.