şükela:  tümü | bugün
  • yazdığı programları parayla satmaya çalıştığı sürece birşey elde edemeyeceğine inandığım programcı. insan hitap ettiği kesime göre pazarlama yapmalı.
  • zend founderi bir israilli.
  • open source olarak yazdigi php open source project'ten hala para kazanmayan, ancak yakin bir gecmi$ten beri yazidigi(gerci artik kendisi kod yaziyor mudur yoksa yazdiriyor mudur bilmiyorum ama) programlari* artik gnu lisansi ile dagitmadigi icin, gayet para kazanmaya hakki olan bir coder'dir kendisi.
  • kendisi turkiye'ye geliyormu$
    (bkz: http://www.webprogramcilariplatformu.org/…p=program)
  • turkiye'ye gelmeyi planladigi etkinlige, bolgede olan biten olaylardan oturu gelmeyi riskli buldugunu belirterek katilmayan, zend kurucu ortagi. programda kendisine ayrilan saatte php'nin hikayesini anlattigi bir video-sunum ile boy gostermistir.

kamerasi 5 dakikadan uzun kayit yapamadigi icin birbirine yapistirilmis parcalardan olusan bir video gondermismis.
  • herhangi bir tartışmada "ne biçim adamsın lan sen!" dendiğinde "sayemde ekmek yiyorsun it!" tavrına bürünebilen adam gibi adam!

http://tinypic.com/r/34yctbr/8
  • php için önemlidir, buna itirazım yok ama adam süzme salak.

israil devleti bile kendi propagandasını bu kadar yapmıyor. bu herife göre israil dünyadaki en barışçıl, suçsuz ve harika ülke. birisi bu adama artık hiçbir ülkenin (izlanda, faroe adaları falan değilse) barışçıl ve suçsuz olamayacağını anlatsın.

hele filistin olayları coşunca bu adama da bi haller oluyor. otur işini yap oğlum sen niye orda “ımı ısrııl çık tıtlı ılkı” yapıyorsun? siz de dalyaraksınız, filistin de. hatta hızımı alamadım bak biz de öyleyiz. sığır mıdır nedir ya ülkeyi yeterince överse üstüne yapacaklar sanki.

hani böyle hayatta hiçbir başarısı olmadığı için ırkıyla övünen salaklar vardır ya aha bu adam aynı onlar gibi davranıyor. başarıları da var halbuki ama mal her yerde mal işte. herife göre tüm dünya israil karşıtı. a haber’in israil şubesi açılsa bu işletir. aklıma geldikçe sinirleniyorum öküzün evladına ya.