şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kars'ta düzenlenen uluslararası kafkas kültürleri festivali’nin açılış etkinliğidir efendim.

  http://www.hurriyet.com.tr/…&gid=69&srid=3041&oid=1

  kendimi bir korku filminin içinde yaşıyormuşum gibi hissediyorum.
 • memleketten neden kactigimi bana duzenli olarak hatirlatiyor bu, ve benzeri haberler.
 • insanin icini acitmayan bir eylemdir. zira insanin icini acitmaz, resmen parcalar. insan ve insanlik kavramlarinin sorgulattirir. boyle insan olmaktansa hayvan olmaya duyulan ozlemi arttirir. bunu yapan insanlarin vatanda$iniz oldugu gercegi ise intihara meylettirir. bunu yapanlar bana da allaha da yakin olmasinlar, mumkunse herkesten uzak dursunlar.

  bir de bazen turklere yapilan "barbar" yaki$tirmasinin ne denli dogru olup olmadigi takiliyor kafama, nerden cikarmi$lar bunu? acaba neden?..
 • bunu yapanlar insansa, ben insan olmak istemiyorum dedirten eylem. bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir manyaklık, nasıl bir gözü dönmüşlüktür, ben bilemedim, bilmek de istemiyorum.

  (bkz: allah belanızı versin)
  (bkz: allahım sen aklımı koru yarabbi)
 • bu ülkede insana bile insan muamelesi yapılmadıktan sonra bu tür hareketlere hayret edesi gelemiyor malesef bünyenin...
 • kötü kadın evlatlığının daniskası olan eylemdir. bizim bir tek canlının hayatta kalması için harcadığımız çaba, zaman vs düşünüldüğünde ne denileceği şaşırılan uygulamadır.
  sorulması gereken ise hangisi insan'dır. haftalarca, sokakata yaralı bulduğu bi hayvanı tedavi ettirmek için çabalayan yaşlı amca mı, köpeği ölünce karşımda ağlamamak için sürekli yutkunup gözlerini kaçıran teyze mi, gece çok havlıyolar, uykumuz kaçıyo diyen zibidiler mi?
 • ülkemizdeki çoğu yaratığın hayvanlara ve çevreye bakış açısını bir kez daha gösteren olay. dayak yiyen kurtlar mı görmedik, kediler mi? bir anne çocuğuna, "aha vur oğlum, kovala pisiyi" şeklinde güdüleme yapıyorsa olacak olan budur. tıpkı ,"erkek değil mi kızlar elinin kiri" tarzı yetiştiriliş biçimi gibi çocuk büyüyünce ortaya bir canavar çıkıyor. gördüklerimi buraya yazsam karakter limiti dolar database'in, o derece... yaratıcıdan bulsunlar.
 • street fighter'da olsa perfect.
  gerçek hayatta ise insan tarafından yapılması düşünülebilinecek en vahşi olaylardan birisidir. bu durum insan'a (bkz: #8280473)
  olan bakış açımın doğruluğunu bir kez daha kanıtlamıştır.
  yapanlara veya yaptıranlara söylenebilecekleri ise aklım almıyor. kendimi tutuyorum.
 • belediye icraati. iste memleketin hali budur. simdi anladik mi nasil insanlarla bu ulkeyi paylastigimizi? ben sasirmiyorum artik, cunku azinlik falan degil bunu yapan insanlar, bunu her gun izledigim haberlerden biliyorum.