şükela:  tümü | bugün
 • ba$rollerini aysun kayaci, tarik tarcan, faruk peker'in payla$tiklari show tv dizisi.
 • (bkz: poison ivy)
 • bunda yaklaşık 9 sene önce show tv'de yayınlanan entrika dolu bir dizi. uzun yıllar geçti, tam olarak hatırlamıyorum fakat dizinin konusu ve karakterler şu şekilde:

  konu, çoğu pembe dizideki gibi oldukça karışık. dizideki ismini hatırlayamadığım o zamanların ünlü ismi tarık tarcan, çoğu dizide olduğu gibi zengin bir adamdır. gençliğinde bir takım işler çevirir, karısı ve en yakın ortağı ölür. dizi zaten tarık tarcan'ın yaşlılığını ve kızları ile olan yılları anlatmaktadır.

  tarık tarcan'in kızını çağla şikel oynamaktadır. iyi bir kızı canlandırmaktadır. en yakın iki arkadaşını da tuğba özay ve aysun kayacı oynamaktaydı. bu 3 kızdan tuğba özay çok kötü bir insandı. aynı zamanda tarık tarcan'ın başka bir kadından olan kızıydı. dedim ya fazla karışık bir diziydi. dizideki zehirli çiçek tuğba özay'dı.

  bir de bu kızların sevgilileri vardı.

  çağla şikel-kerem alışık
  aysun kayacı-burak hakkı
  tuğba özay-karahan çantay

  karahan çantay o zamanlar pek bir meşhurdu. birlikte olmadığı ünlü kalmamıştı. neyse diziye dönelim, tuğba özay'ın canlandırdığı karakter çok kötü olduğundan kardeşinin kocasıyla paso yatıyordu yani kerem alışık ile. kerem alışık, bu tarık tarcan'ın ölen ortağının oğluydu ve bunu kimse bilmiyordu. sadece intikam için evlenmişti çağla şikel ile. ayrıca bunun bir annesi vardı. yüzünde yara olduğu için kadının yüzünü hiç göstermiyorlardı.

  tuğba özay adam falan öldürüyordu, en sonunda tımarhaneye yatıyordu. diziye belli bir bölüm sonra levent özdilek de girmişti, büyük ihtimal tarık tarcan'in yerine girmişti. çünkü onu hatırlamıyorum.

  bu dizi bir grup insanın şöhret olmasına yol açarken (tuğba özay, çağla şikel, burak hakkı, aysun kayacı, petek dinçöz), bir grup insanın da ortadan yok olmasına yol açtı (tarık tarcan, karahan çantay).
 • fantastik bi oluşumdu. oyuncu-manken hanım kızlarımızın estetik öncesi görüntülerini arayan magazin basını pek rağbet etmez bu diziye nedense. bilemedim
 • 1986 yılında çekilen bir türk filmi. başrollerinde ömer şan ve bilge şan çifti vardı.
 • ferdi tayfur’un bir şarkısı. yılını bilmiyorum ama konser kaydındaki performansı inanılmazmış. https://youtu.be/l5vxwzj1yyi