şükela:  tümü | bugün soru sor
  • psikolojisinin bozuk olduğunu düşündüğüm instagram fenomeni diyetisyen. işini iyi pazarlıyor, vitrini biliyor, sosyal medyayı işini pazarlamak hususunda oldukça aktif ve başarılı kullanıyor...

işini ne kadar iyi/kötü yaptığı hususunda yorum yapmak haddime değil, sosyal medyada başarısız vakaların paylaşılmadığını ve sağlığınızla bire bir ilgilenecek kişinin burdan seçilmemesi gerektiğinin önemle altını çizmek isterim...

hayat iniş ve çıkışlarla doludur, kendi içinde dengeyi mutlaka yakalar. hızlı yükselmenin, şan şöhret sahibi olmanın bedelini dilerim acı şekilde vermez ancak son paylaşımlarını gördükçe akıl ve ruh sağlığıyla ilgili ciddi şüphelenmeye başladım.
  • instagram ünlüsü bir diyetisyen. başlığının yeni açılmış olması şaşırtıcı. ben kendisinin danışanlarından biriydim. ilk seanstaki ilgisi çok iyiydi, verdiği liste de öyle. oradan “heh bu kadın diğerleri gibi sadece liste verip yollamıyor, motive de ediyor.” diyerek ayrılmıştım ancak sonraki seanslarda diğer diyetisyenlerden farklı olmadığını gördüm, liste verip yolladı.. iletişim de kopuktu. hipoglisemisi olan birine karpuz, ananas yazılmamalı mesela.. bunun dışında diyet yapan, diyetisyene giden herkesin ihtiyacı listenin yanında biraz da motivasyondur. benim gidip geldikçe gördüğüm o motivasyonu sadece obez danışanlarına veriyor. 5-10 kilo için kendisine gelenlerle 20-30 kilo fazla ile gelen insanlara ilgisi alakası bambaşka. neden rakamlara bu kadar takılıp şu kadar kilo verdik bu kadar kilo verdik şeklinde reklam yapıyorlar? çünkü talep bu yönde.. hal böyle olunca vereceği rakam az olan ama emzirme, hipoglisemi vs sebebiyle prof yardıma ihtiyacı olan bizler oradan oraya savruluyoruz. ne var 2-3 cümle fazladan sarfedip gazlasanız insanları. başarısız bir sonuçla gelindiyse “hadi baştan başlayalım” gibi canlandırıcı, takip edildiğini hissettiren konuşmalar yapsanız. takip edilmeye, motivasyona ihtiyacım olmasa diyetisyende işim ne. hayatımda 2. defa bir diyetisyene yolum düştü. ikisi de hayal kırıklığıydı. instagram paylaşımlarının çoğu zaman bokunu çıkarsa da aslında çok eğlenceli ve enerjik bir kadın.

özet: obezseniz, vereceğiniz kilo 100 ve üzeriyse, paranız da varsa kendisine gidebilirsiniz.
  • türkiye’nin en güzel ve seksi diyetisyeni. kendisini izledikçe eriyoruz zaten.
  • diğer diyetisyenlerden tek farkı reklamını iyi yapması, başka bir numarası yok.
  • öncelikle tanım ile başlayalım. takipçi sayısı 200 bini geçen instagram fenomeni diyetisyen. kendisi diş doktoru olan eşi toygan bora'dan boşandıktan sonra bir süredir makyör sercan polat ile birlikte. ancak muhtemelen bora soyadıyla tanınmasından dolayı halen bu soyadı kullanmaya devam etmekte. yaptığı paylaşımlardan görüldüğü üzere her şey yolunda ve güzel gidiyor yeni ilişkisi de.
    dünyada her canlının bir yaratılış sebebi vardır. benim nacizane tespitimse kendisi bu dünyaya seksi olma gayesiyle getirilmiş. bu hanımefendi bir jean t-shirt kombini de yapsa bir cenaze evine taziyeye de gitse veya sabahın 6'sında şiş bir suratla da kalksa yine de seksi olacaktır çünkü dediğim gibi kendisinin yaratılış amacının seksi olmak olduğuna inanıyorum. zaman ve mekandan bağımsız olarak her halde seksi olmayı başarabilen nadide kadınlardan biri.