şükela:  tümü | bugün
 • lütfen bir daha film festivalleri panellerinde moderatör olmasın. konuşmacı olsun çok istiyorsa yani çünkü dünkü panelde de tek yaptığı konuşmaktı. sanırsın filmi o yönetti. hayatımda yönetmene söz vermeyen, soru sormak isteyen katılımcıyı görmeyen moderatör ilk defa gördüm!? akademisyenmiş bir de, demek öğrencilerinin vay haline...
 • çok kıvrak bir zekaya, güçlü bir kaleme, sağlam mizah duygusuna sahip senarist. ilef'teki tv metin yazarlığı/senaryo derslerinde genç yaşındaki birikimiyle beraber sabrı ve zerafetiyle de beni kendisine hayran bırakmış çok iyi bir hocadır aynı zamanda. sadece yazmaya dair değil, tv'yi okumaya dair bir sürü anahtar bilgiyi edinmemi sağlamış kişi. trt'nin en özgün ve ilginç komedilerinden yeni evli'nin senaristi. fox tv'de yeni bir dizisinin(bkz: ruhumun aynası) başlayacağını öğrenerek çocuk gibi sevindiğim..
 • şimdilerde yazılarının yayımlandığı gazete duvar’da kendisiyle bugün karşılaştım. senarist, yönetmen, yazar olarak popüler kültürün üreticilerinden.

  kendisi ekranın arkasından bizlere çağdaş masallar aktarıyorken, bu masalları izlememize vesile olan ekranın önündeki güzel/yakışıklı figürlerin yaşama biçimlerine olmasa da, onca çiğliklerine ve şişik egolarına dokundurmuş. hoş da olmuş doğrusu.

  popüler kültür ve insanlık hallerine dair bu dili yazıya da ustalıkla aktarıyor.

  bugünkü yazısının tamamı şurada: (bkz: :http://www.gazeteduvar.com.tr/…uk-kulturel-columuz/)
 • notting hill yazacağına iki kez nothing hill yazması dışında harika bir makaleye imza atmış yazar. (bkz: 18 temmuz 2017 / duvar)
 • zaman zaman fikirleri yerinde ama dili çok kötü, çok yavan. ne yazık ki, bu nedenle okuduğum yazıdan soğuyorum. ünlemler, sabun köpüğü kalıpları sürekli kullanması gibi unsurlar yüzünden satırları ciddiye alamıyorum. derdinden bağımsız kelime tercihlerine baksanız yazıyı ayşe arman yazmış sanırsınız. popüler konuları seçiyor veya kolay okunsun diye mi böyle yazıyor bilmiyorum ama onu okumaya gayret eden biri olarak kelime tercihlerine özen göstermesini tavsiye ederim.
 • kıymetinin daha da bilinmesini istediğim yazar. nasıl denk geldim kendisine bilmiyorum. sığ bir feminist olmadığını, yazılarıyla çelişmediğini (ki bu benim için önemli bir kıstastır), sıcak gündemin konularına popülist fikirleri savunmadığını görüyorum. aklını, fikrini, diliyle bu kadar güzel harmanlamışken umarım çok daha fazla okuyucusuyla buluşur.