şükela:  tümü | bugün
  • lütfen bir daha film festivalleri panellerinde moderatör olmasın. konuşmacı olsun çok istiyorsa yani çünkü dünkü panelde de tek yaptığı konuşmaktı. sanırsın filmi o yönetti. hayatımda yönetmene söz vermeyen, soru sormak isteyen katılımcıyı görmeyen moderatör ilk defa gördüm!? akademisyenmiş bir de, demek öğrencilerinin vay haline...
  • çok kıvrak bir zekaya, güçlü bir kaleme, sağlam mizah duygusuna sahip senarist. ilef'teki tv metin yazarlığı/senaryo derslerinde genç yaşındaki birikimiyle beraber sabrı ve zerafetiyle de beni kendisine hayran bırakmış çok iyi bir hocadır aynı zamanda. sadece yazmaya dair değil, tv'yi okumaya dair bir sürü anahtar bilgiyi edinmemi sağlamış kişi. trt'nin en özgün ve ilginç komedilerinden yeni evli'nin senaristi. fox tv'de yeni bir dizisinin(bkz: ruhumun aynası) başlayacağını öğrenerek çocuk gibi sevindiğim..
  • şimdilerde yazılarının yayımlandığı gazete duvar’da kendisiyle bugün karşılaştım. senarist, yönetmen, yazar olarak popüler kültürün üreticilerinden.

    kendisi ekranın arkasından bizlere çağdaş masallar aktarıyorken, bu masalları izlememize vesile olan ekranın önündeki güzel/yakışıklı figürlerin yaşama biçimlerine olmasa da, onca çiğliklerine ve şişik egolarına dokundurmuş. hoş da olmuş doğrusu.

    popüler kültür ve insanlık hallerine dair bu dili yazıya da ustalıkla aktarıyor.

    bugünkü yazısının tamamı şurada: (bkz: :http://www.gazeteduvar.com.tr/…uk-kulturel-columuz/)
  • notting hill yazacağına iki kez nothing hill yazması dışında harika bir makaleye imza atmış yazar. (bkz: 18 temmuz 2017 / duvar)