• ben bu kadının tartaklanmış olma ihtimalinin çok yüksek olduğuna inanıyorum.
  öncelikle, gezi parkı direnişine katılanlar arasında muhakkak ki normal şartlar altında kürtlerden nefret edenler de vardı, homofobikler de vardı, başörtülü kadınlardan zerre miktar hazzetmeyenler de vardı, kadına şiddeti içselleştirmiş olanlar da vardı. sonuçta sokağa çıkan kimse o günlerde sınava tabi tutulmuyordu. ikincisi, keyfi, hali vakti yerinde bir kadının çocuğunu da kullanarak hemen o gün sıfırdan, ortada hiçbir şey yokken böyle bir hikaye uydurmuş olma ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyorum.

  ama buradaki sorun, daha sonra bunun siyasi bir mevzi kazanma aracına, iğrenç bir dezenformasyon çalışmasına dönüştürülme çabasıdır. benim şahsi görüşüm, o kadını birkaç kişi tartakladı, itip kaktı, muhtemelen vurdular ve belki de gruptan birileri “yapmayın, etmeyin” dediler. sonra kadın da bu durumu yetkili mercilere bildirdi, olay yargıya intikal etti ve joseph goebbels’e rahmet okutan (lafın gelişi, yoksa ne rahmeti, hafızanbrahma) medya devreye sokuldu hemen. (bkz: #34982557) şurada da bahsedildiği gibi, bırak çeşitli iktidar borazanlarını, aynı “gazete”de (star gazetesi) farklı tarihlerde çıkan konuyla ilgili haberler bile birbiriyle çelişmekte, olma ihtimali binde bir bile olmayan hikayelerle süslenmektedir olay. elif çakır gibilerin ne oldukları, kim oldukları zaten ortada da, onlar doğal olarak başrole soyunacaklar da, balçiçek ilter, ismet berkan gibi sahte vicdan mastürbasyoncularının da bu uğurda emeklerinden faydalanmazlık edilmemektedir, gördüğümüz gibi. aslında zehra develioğlu’na herkesin destek olması gereken bir durum her iki tarafta da ikincilleştirilmekte, öteki taraf son sürat goebbels’e rahmet okutmaktayken (lafın gelişi) beri taraftaki hemen hemen herkes doğal olarak iğrenç bir dezenformasyon çalışmasına, gezi parkı direnişinin aslında bir vandalizm olduğunun ispatı için zerre miktar çekinilmeden sindirilen iğrençliğe odaklanmakta, onunla mücadeleyi ön plana çıkarmaktadır. bu dezenformasyon çalışmasında zehra devecioğlu’nun kendisi de gönüllü katılımcı olunca – müezzin fuat yıldırım’ın aksine – insanlar olayın doğru olup olmadığını düşünmeye pek fırsat bulamıyorlar.

  zehra devecioğlu gibiler için asıl hazin olan, büyük olasılıkla tartaklanma şeklinde başına gelmiş olanın muhafazakar basın için neredeyse tek öneminin yalanlarla süslenerek – aynı camide içki içme ve sevişme görüntüleri gibi – iktidarın konumunun sarsılmamasına yardım etmesidir.
 • eğer böyle bir şey yaşanmışsa geçmiş olsun, suçlulular da en ağırından cezalandırılsın.

  yalnız arkadaş nasıl oluyor da kabataş'ın ortasında, iş çıkışı saatinde, deri eldiven giyen ve üstü çıplak, sayıları 70 ile 100 arasında değişen bir grup erkek ve kadının bebekli bir kadını dövüp, üstüne işemelerine herhangi bir kanıt olmadan inanmamızı bekliyorsunuz?

  okulum sağolsun kabataş'tan çok sık geçerim. orada böyle bir olayın herhangi bir şekilde bir fotosunun veya videosunun olmama ihtimali yok. hiç mi kimse twitter'a yazmadı, bir kişi bile görmedi mi lan? yok arkadaş bir kişi bile görmemiş amına koyyim.

  neyse ben inanmıyorum bu olaya. belki bir kaç itiş kakış olmuş olabilir ama yok uyandığımda üstüm idrar kokuyordu falan geç bunları. böyle bir yalan yok arkadaş.

  neyse başına ne geldiyse kendisine geçmiş olsun diliyorum. sanmam ki kendisi çıkıp bunları söylüyor. birileri zorla söyletiyor işte. imama yalan söyletemeyenler bu kadına söyletiyor. bu kadar basit.
 • fantastik beyanı olan kadındır. ya; "ben bunları yaşarken birden süpermen geldi ve beni kucaklayıp beylikdüzü'ne kadar götürdü" deseydi. diyebilirdi yani.. hatta bunu başbakandan da duyabilirdik. neyse ki üstleri çıplak ve deri eldivenli insanlarmış.

  zöge: hani nerede hala çıkmadı görüntüler..
 • "napak inanak mı kanka" demek istediğimdir.
 • biz bunları en başından entry'lerimizde yazdık:

  (bkz: rte'nin yakınının gelini hikayesinin doğru çıkması/@ssg)
 • insandır, kadındır.

  olayı ise yalandır. merak ettiğim ise ilk günlerde hayvan gibi vurdular, lama gibi tükürdüler denmişti.
  sonra sonra iyice belden aşağı indiler. idrara geçtiler. ama burunda var yani sümükleri de akabilirdi.

  edit:burnum ağızımın üstünde anomali falan yok.
 • e madem ssg bunları en başından beri entrylerinde yazmış, ben de yazdım demezsem olmaz şimdi. siz daha geçmiş olsun, yapanlar yakalansın derken ben korkmadan yazıyordum. bazılarınız temkinli olmak için yazıyordu o şekilde, eyvallah. ama bazılarınız ve daha da kötüsü, toplumun büyük bir kısmı hala inanıyor bu alçak yalanlara. onlara çok acıyorum asıl.

  ayrıca bugün yazılan yazının zamanlaması da aşağıdaki entry'den hemen sonraya denk gelmesi açısından ilginç. şaka maka bırak görüntüleri basına vermeyi, ellerinde görüntü var mı yok mu ona bile karar veremediler hala.
  (bkz: o genç kadından vahşeti dinledim/#34978076)
 • başbakanın icazeti, star gazetesinin üstün gayreti ve en son balçiçek pamir adlı "gazetecinin" desteği ile yaratılan yeni bir fadime şahin vakası gibi durmaktadır.

  tıpkı fadime gibi kurbandır ama neye niçin kurban edildiğini anlamak için kaç yıl bekleyeceğiz, bakalım.

  kahrolsun, kadın bedeni üzerinden yapılan siyaset!

  (bkz: benim başörtülü bacım)
 • yalancinin tekidir.