şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sabancı üniversitesi bio programı hocalarından, süper bir insan. halden anlar. moleküler biyoloji dersinde asistan erinç şahin ile hazırladıkları sınavlar kadar öğretici sınavlar biraz zor bulunur. takehome olmasına rağmen inanılmaz keyif alarak yapmıştım zoruları. zira yapmanız gereken sadece hayal kurmaktı. öğrencilerine bir anne gibi yaklaşır. öleyim dediğim anlarda gel yavrucuğum diye bağrına bastığı az mı oldu..
    birinci sınıflar tarafından pek sevilmez çünkü iğrenç bir ders olan ns dersinde görürler kendisini.
  • sonsuza kadar hocam olsa dedigim, tolguh ve beni muptelasi oldugumuz kucuk evle tanistiran yeri gelince anne, yeri gelince hoca, yeri gelince arkadas olan super insan.
  • gençliğinde fırlama olduğu izlenimi veren insan...
  • derslerine dönem boyunca yeterli ilgi göstermediğim ve vize ödevinin teslim günü bıraktığım structural biology dersinin hocası. kendisi benim tüm ilgisizliğime rağmen, ders bırakma formumu imzaladıktan sonra bir e-posta ile beni konuşmak için odasına çağırmış. "nedir sorun anlat bakalım" yapmıştır. sorunlarımı, sıkıntılarımı dinleyip süper annesel, dostsal fikirlerini benimle paylaşmış, gözümde yeri binbir kat daha artmıştır. hele bir "ya bu çocuğun formunu imzaladık ama neyi var nasıl diye sormadım, ayıp ettim diye düşünüp çağırdım konuşalım" demesi ile gönlümde taht kurmuştur yine yeniden.
  • koridorda beni görünce boynuma sarılıp titreyen sesiyle "çok güzel şeyler yaşattınız bize" diye ağlayan, beni bir kötü yapan, canım hocam.. özleyeceğim, güleryüzünü, vereceği akılları, teselli etmesini her zaman arayacağım anne.. insan gibi insan..
  • tolga sutlu ile kendisine zehra anne dediğimiz, sabanci universitesi'ndeki birinci sınıfımızdan beri bizi zaman zaman şefkatle zaman zaman acıyla çalıştıran hayatıma damgasını vurmuş biricik insan...

kendisi structural biology alanında özellikle x-ray crystallography dalında uzman olan ve şu sıralar da bitki metallothioneinleriyle çalışan bilim kadını...
  • insan gibi insan.
  • tatilde kaza gecirdigini ögrendigimiz bizleri üzen ama cabuk iyilesmesini cok istedigimiz, iyi olmasini hep umdugumuz, özledigimiz sabanci üniversitesinin nadide hocasidir..