şükela:  tümü | bugün
  • özel kuvvetler komutanlığı'nın başındaki tümgeneraldir.
  • birden zeki alasya diye okuduğum başlıktır.
  • 15 temmuz 2016 darbe girişimi sırasında eşiyle dışarıda olan, kendisini teslim almaya çalışan darbecilerle eşi yaralandığı halde mücadele eden, daha sonra komutanı olduğu özel kuvvetlerin işgal altında olduğu haberini alan, ulaşabildiği silah arkadaşlarını yanına alarak en yakın birliklerden kaleşnikof ve av tüfeği gibi bulabildiği ne silah varsa alıp komutanlığı işgal eden darbecilerle çatışarak özel kuvvetler komutanlığı'nı geri alan, bu arada da televizyon kanallarına bağlanıp halka güven veren, devamında da darbecilerin yakalanması ve komutanların kurtarılması dahil tüm önemli operasyonları koordine eden bu vatanın kahraman paşasıdır.

bu ülke sana, ömer halisdemir'e ve sizin gibi kahraman evlatlarına minnettardır.
  • ümit dündar ile beraber 15 temmuz 2016 darbe girişimini engelleyen iki generalden biridir. tarihe geçmiş kahraman bir asker, komutan gibi komutandır.
  • kendisini ben de anmadan geçmek istemedim, tarihe not düşmek lazım.
    kahraman bir komutandır.

tarihe adını temiz ve hainlere karşı muzaffer bir paşa olarak yazdırmıştır.
  • kahramandır.
  • kahramanlardan biridir.

darbeciler kendisini yanında eşi varken 2 araçla takip edip kaçırmak istemiş, kendisi ve korumaları karşı koymuş ve darbecilerden kurtulmuş bu sırada eşi yaralanmıştır. komutanı olduğu özel kuvvetler komutanlığı'nı vatan haini general semih terzi yanında 20-30 darbe yanlısı askerle ele geçirmeye çalışmış. zekai paşanın emir astsubayı olan ömer halisdemir vatan haini semih terzi'yi vurup öldürmüş kendi de şehit olmuştur.

paşamız tvye bağlandığında sinirliydi. buna kalkışanlara ağzına geleni söylemişti zaten paşa. paşayı hem dik duruşu hem de böyle kahraman bir emir astsubayı ile çalıştığı için tebrik ederim.
  • gerçek bir türk paşasıdır kendisi. allah onu ordumuzdan eksik etmesin.
    ntv'de en içten konuşan paşa kendisiydi. konuşmasından belliydi nasıl bir vatansever olduğu.
  • asker gibi asker.

ben kendisinden razıyım, milleti de razıdır eminim. allah da razı olsun.