şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi sırasında eşiyle dışarıda olan, kendisini teslim almaya çalışan darbecilerle eşi yaralandığı halde mücadele eden, daha sonra komutanı olduğu özel kuvvetlerin işgal altında olduğu haberini alan, ulaşabildiği silah arkadaşlarını yanına alarak en yakın birliklerden kaleşnikof ve av tüfeği gibi bulabildiği ne silah varsa alıp komutanlığı işgal eden darbecilerle çatışarak özel kuvvetler komutanlığı'nı geri alan, bu arada da televizyon kanallarına bağlanıp halka güven veren, devamında da darbecilerin yakalanması ve komutanların kurtarılması dahil tüm önemli operasyonları koordine eden bu vatanın kahraman paşasıdır.

  bu ülke sana, ömer halisdemir'e ve sizin gibi kahraman evlatlarına minnettardır.
 • fethullahçı olup olmadığını bilemem ama atatürkçü bir paşanın bu iktidar tarafından korunup parlatılacağını düşünen saflar epey güldürmüştür.
 • açıkçası ben 2012 yılından sonra terfi alan kimseye güvenmiyorum.atatürkçü askerler ergenekoncu,balyozcu diye tutuklanırken fetöcüler yükseltilmişti hatırlarsanız.hulusi akar ve zekai aksakallı neden o sırada yükseltildiler?devrelerinin ordudan uzaklaştırılmayı bırak tutuklandığı bir dönemde yükseltme alabilmelerinin sırrı neydi?askeriyenin liyakatını öyle bir bozdularki en güvenilen kurumumuza güven kalmadı.iyi asker olduğu için mi terfi aldığına yoksa bişeyci olduğu için mi terfi aldığına emin olamıyorsun.
 • öz örgütü fetö'yü satıp tayyip'in yanında yer alarak fetöcülerin darbesini tuzağa düşüren isimlerden.

  muhtemelen darbeden önce bir süre fetö'nün tsk yapılanması içinden iktidara istihbarat sızıntısı yapan isim.

  başka da hiçbir açıklaması yoktur. o sırada yoldan geçen onbaşının tutuklu yargılandığı bir dönemde tüm ekip arkadaşların tutukluyken ve birçok ifadede adın fetöcü olarak geçerken hiçbir soruşturmaya maruz kalmadan genelkurmay başkanlığına aday gösterilmek öyle basit değil.

  edit: öyle kuru küfürler etmeyle bir şey kanıtlanmıyor sayın ak çomarlar. somut delillerle aksakallı'nın tsk içerisindeki yükselişini kimlerle nasıl birlikte çalışarak fetöye rağmen paşa olduğunu ve darbe esnasındaki kimsenin açıklayamadığı ve soruşturmaya dahil edip de soramadığı tüm gariplikleri bir izah edin de biz de paşaya sahip çıkalım.

  ha bekir bozdağ gibi büyük bir fetö düşmanıysa orası ayrı.

  ayrıca sosyal olayları bireylere indirgeyerek onlar üzerinden açıklama stratejisi de enteresan.

  edit 2: gerçekten darbe sırasında veya öncesinde onun veya bunun adamı olmamış gerçek bir asker aranıyorsa o kişi kanımca tüm darbecilerin whatsapp konuşmalarında sürekli yakalamaya çalıştıklarını gördüğümüz ümit dündar paşadır. hani şu fetönün tsk veya başka devlet aygıtlarındaki kendi ellerinizle var ettiğiniz kadrolaşmasını adınız gibi bilmenize rağmen darbenin ilk dakikalarında hemen default çomar kafa ayarlarınızla twitterda "işte darbenin bir numarası kemalist laikçi ümit dündar" diyerek fotoğraflarını paylaştığınız sonradan hulusi akar'ın yokluğunda vekaleten genel kurmay başkanlığı yapan asker.
 • hakkındaki iddialar göstermiştir; hala ergenekon diye anıran sığırlarla aynı havayı soluyoruz. bizim asıl sorunumuz vatan hainlerini uzaklarda aramamız.
 • adama atılan çamurlar, yapılan eleştirilerden yola çıkarsak; derdiniz ne oğlum sizin? adam özel kuvvetler komutanı. ordonat değil ikmalci değil destek kıtaları değil. özel kuvvetler komutanı. ha bu adam torpille mi oraya gelmiş becerisiyle mi gelmiş onu da öğrenmek için ekşi sözlükte gevşek gevşek okumadan yazacağınıza adamı araştırın biraz.

  milliyetçi güruhun yeni osman pamukoğlu'su olmak; osman pamukoğlu birgün gaza gelip televizyonda konuştuğu için değil, geçmişte muvazzaf subayken yaptıklarıyla takdir toplamıştı. kendimize gelelim.

  kendisi gibi korgeneral olup özel kuvvetler komutanlığı yapmış emsal komutan engin alan'dır ki fetullahçıların üzerine en ahlaksız kumpasları kurması bile onun ne derece kıymetli bir subay olduğunu anlatmaya yeter.

  askerlikte olmaması gereken şeyler vardır; alay sancağı çaldırmak gibi... kendi komutanın olduğu birliği kaybetmek gibi... bu adam sivil kıyafetle kendisi için kurulmuş tezgahı öngörülü olup farkedip kendisini derdest etmeye kalkan adamlara o yaşında tekmeyi basıp (fiziksel yeterlilik, görevinin/makamının hakkını fiziksel olarak da verebilme) kaçabilen, emir/komutası altındaki askerlerle evdeki silahlarıyla karargahını kurtarmak için çatışmaya girip bunu yapabilen bir adam. siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? bu ülkenin isimsiz nice kahramanından birisinin adını öğrendiniz de ne hakla hemen küçümsüyorsunuz? yok darbeye karşı diye popüler olmuş yok yeni osman pamukoğlu'ymuş vs vs... böyle insanların adını bilmek zorunda değiliz ama ne olduklarını ne yaptıklarını, kim olduklarını öğrendikten sonra da saygı duymak zorundayız. unutmayın; vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. tapu memuruysan da böyle, çöpçüysen de böyle modacıysan da böyle askersen de böyle.

  bu kıymetli isimleri aklınızca küçümsemeye çalışmayın. bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyacaksak aziz sancar'lardan başlayıp isimsiz şehitlerimize, artık adını bildiğimiz ömer halisdemir'lere, gece sokakları temizleyen çöpçüden tutun ahlakıyla namusuyla vergisini ödeyen kuaförüne kadar herkesi benimseyerek severek benimseyerek buna başlamalıyız. kötü örnekler, iyi örneklerle def edilebilir. bu sevgili komutanımız gibi iyi örnekler ise az bulunur. umarım ileride türk ordusunun başına da geçer, vatandaş da bu memleketin kahramanlarına yeniden sevgi saygısını inşa etmeye başlar.

  böyle kıymetli insanlar hakkında "bunu şu da yapar bu ne ki" diye abuk sabuk konuşmayın. bu adamlar bu vatanın kahramanları... askeri harp teknikleri sevk ve idare alanında yüksek beceri ve kimi derecelerle buralara gelmiş gerçek türk subayları.
 • karargahını canı pahasına savunmuş, o kargaşada ve iletişimin kısıtlı olduğu durumda sivil kıyafetleriyle ve beylik tabancasıyla en güvendiği insanları çağırarak darbecilere geçit vermemiş gerçek bir subay.
  bir komutanın karargahı namusudur ve namusunu teslim etmemiştir.
  şimdi ise komutanlığını yaptığı özel kuvvetler ile cerablus'ta ülkenin çıkarlarını koruyor. askerlerinin ve senin yolun açık olsun komutanım. vurduğun gol olacak biliyorum.
 • siyasiler, eski cumhurbaskani, genelkurmay başkanı, diğer kuvvet konutanlari ve en onemlisi 7/24 tehdit altında yaşayan cumhurbaşkanı dahil her onemli adamin yakın guvenlik ekibi ihanet icindeyken kendisinin ömer halisdemir gibi görev bilinci taşıyan emir astsubayi ile calismasi kendisinin adamin hasindan anladigini da gösteriyor. özel kuvvetler komutanlığını carpisarak geri alip ankarada ayakta kalan tek kurum yapmasi ve gorevinin başından tv'lere baglanip halkı ve polisi, aynı zamanda ulkedeki diğer askeri birlikleri cesaretlendirmistir. yine birligini teslim etmeyerek darbe karşıtı operasyonlara onemli bir destek vermiştir. seni unutmayacagiz paşam, ömer halisdemir astsubayini da.
 • genelkurmay 2. başkanı yaşar güler'in darbe gecesi tutukluyken telefona ulaştığında ilk aradığı kişi kendisidir. hatta paşayı arayıp niye operasyon yapıp bizi kurtarmıyorsun demiş.
  paşa resmen türk ordusunun ve devletinin sigortası durumunda, başı sıkışan onu arıyor. adam kendi karargahını kurtarıyor, televizyona çıkıp gerekli mesajı halka veriyor sonra kim bilir nerelere operasyon yapıyor. hala daha arayıp bizi kurtar diyenler var. bu adam daha ne yapsın allah aşkına.
  paşa resmen türk devletinin sigortası olmuş durumda. helal olsun kendisine.
 • askerde komutanımız bize bir laf ederdi: bize bir kere ihtiyaç olur. onda da görevimizi yapmazsak ana..... s.....ler.

  şimdi bir yandan allahın bu teste tabi tutmamasını dilerken askeriyemizi, bir yandan da tutmuştur. ben derdest edilen manyak mısınız lan diyen bir genel kurmay başkanı'na şahsen görevini yapmıştır diyemiyorum. kalkışma var diye saatlerce önceden haber alıp ordunun tüm gücü elindeyken kaçırılmayı aklım almıyor.

  zekai aksakallı görevini yapmış, aslan gibi bir komutandır. görevini yapanı ödüllendirmek gerekir.