• guzel besteleri var.
  • yılların emektari bu zekai tunca, hatta, sanat müziği(!) jargonu gereği şöyle anılır tüm programlarda "zekai tunca beyefendi".

benzersiz gırtlak nameleri, güzel sesi, vurguları, dinleyeni hiç sıkmayan icrası ve temiz diliyle ben de severim zekai tunca'yı. trt'nin habire sanat müziği pompaladığı yıllarda, bol bol plak satmış, "haklısın ne kadar üzsen de beni", "leylakları sünbülleri" gibi şarkıların dinlenilmesi gereken tek ses olmuştur.

lakin bu ses tonajındaki insanları, dahası neredeyse tüm erkek sanat müziği sanatçıları gibi mutlaka kırıtır, top top davranışlar yapar. tavrım o ki, insan sanat müziği söylüyorum diye, bu kadar da incelmemeli, antipatik olmamalı.
  • ince telli, kıvrak bir bestekar ve ses sanatcısı oldugu dogrudur fakat bazi buyuksehirlerimizde "ne salak adamsin" yerine direk "zekai tunca" dendigi de bilinmektedir. esas aci olansa, maalesef zekai tunca'nın bu konuyla hicbir ilgisi bulunmamaktadir.
  • ankara'da bir berberde traş olurken görmüştüm.

not: bu entrinin taşıdığı bilgiler:
    a) zekai tunca (en azından) bir dönem ankarada bulunmuştur.
    b) kendini traş ettiren bir insandır.
    c) görülebiliyor.
  • trt1in eski cumartesi eglencesi programlarinin gozbebegi. metin milli, belkis akkale,erol evgin, coskun demir, riza silahlipoda,ersen ve dadaslar gibi bir neslin ezbere bildigi isimlerden bir digeri.
  • 1945 dogumlu oldugunu ogrenip sasirdigim sahis! vardir bi kerameti
  • mesa koru'da oturan şahsiyet.
  • cemal safi'nin "imkansız" adlı şiirini besteleyen ve mükemmel yorumlayan tsm sanatçısı
  • turk sanat muziginin yasayan bir kac ustasindan biri, sahsen tanismistim vede yukarlardada soylendigi gibi nazik , cana yakin hatta konuskan bile sayilabilir. ama o film hic olmasaydi keske tadinda vede gereksizdir gercekten.
  • abisiyle ayni apartmanda yasamis oldugum sanat muzigi icracisi. birkac kez muhabbetimiz olmustur. abisi ondan cok daha halim selim bir insandi. siz hesab edin. bir de soyle bir mevzu var aslinda. zekai ve abisi trt sinavlarina girmeye hazirlanirlar fakat bisekilde abisi sinavi kacirir. netekim zekai kazanir ve trt sanatcisi olur. aslinda abisinin sesi cok daha guzeldir. mamafi baska bir yol izler. bu adamcagizin oglu tanju abi de bize bircok gecelerde udlu fasil tadlari yasatmistir. sagolsunlar.
hesabın var mı? giriş yap