şükela:  tümü | bugün
  • gurbetçi gençlerin aşmış cümlesi.

http://alkislarlayasiyorum.com/…ele-olmak-istiyorum
  • ismail yk olacağına amele olmayı tercih etmiş gurbetçi gençlerin cümlesi. tercihlerine saygı duyuyorum.
  • zekiyim yerine zekalıyım 'ı kullanacak kadar zeki olan insan beyanatı
  • zaman zaman zihnimin serzenis cümlesi oldugunu düsünüyorum. zira uykunun arta kalaninda transa gecip kod yazmakla bulanan beynim, portakal büyüklügünde bir tümor nedeniyle iflas etmek istemiyor. amele olup, terleyip; geceleri ayaklarimi sehpama uzattigimda hersey son bulsun istiyorum. düsünmek istemiyorum artik hicbir seyi.
  • yarmış beyanat. ulan ne güldüm be!

demek millet bunca yıldır siki sikine araştırmalar yapıyor, tezler hazırlıyor, doktora falan yapıyor. ne işe yarıyacaksa? halbüsü zamanında girse bir kaportacının yanına, elinde hiç yoktan bi mesleği olurdu şimdiki bilimadamlarının. boşu boşuna, ne boka yaradığı belli olmayan araştırmalarla insanların kafasını karıştırıyorlar sadece. hep derim, hikmetinden sual olunmaz allah diye ama dinleyen kim? bırakın, düşünmeyin bunları ya. elamin enayisi sen misin amına koyim? kim okuyor, kim araştırıyor zaten böyle şeyleri. boşa israf, zaman kaybı. namaz niyaz düşünceğinize kalkmış tez hazırlıyorsunuz. yazık günah.

hayret lan, valla hayret. ulan nasıl bi tohumu var bu milletin ya? inanın böyle düşünen 30 milyonu aşkın insan bulurum ülkeyi karış karış gezip. ülke olarak çok geri kalıyormuşuz. kalırız tabi amına koyim, şu zihniyete baksana. ilgisin çekmemiş amelelikten başka hiçbir meslek. o dalda iş bulmak kolay çünkü. beyni yoran bi aktivite yok. harcı karıştır, çuval taşı, tuğla dik. daha cazip tabi. te allam ya.

--- spoiler ---

bence bu daha komik. 15 yaşındaki elemana soruyor:

- peki ne olmak istiyorsun, kafanda meslek olarak ne var canım?
    + kafamda inşaat var(hala gülüyorum bu ilk cevaba) inşaatta çalışmak istiyorum.
    - inşaat üzerine bir bölüm mü yoksa amelelik mi?
    + amelelik.
    - neden böyle doktor, avukat, savcı olmak istemiyorsun da böyle yardımcı bir işçi olmak istiyorsun?
    + olmak isterdim de notlar gurtarmadı.

--- spoiler ---
  • inşaat sektörü için konuşmak gerekirse bir forman'in iki günde bir çift vardiya çalıştığını düşünürsek günlüğü 150-200 lira arasında değişmektedir(+sigorta + yemek), saha mimarı olarak nitelendirilen yeni mezun bir mimar ise 60-100 lira almaktadır. bu başlık durumun farkında olan mimarın yaptığı beyanattır.
  • arkadaş diyorum kendi kendime*,zamanında bizimkiler kesin dönüş yapmış iyi ki de yapmış, alamancı bebesi olmanın kapısından dönmüşüz.şunları görünce halime bir kez daha şükrettim,anamın babamın ellerinden bir kez daha öptüm.meğer siz ne ileri görüşlü insanlarmışsınız. yoksa kafada inşaat aval aval gezecektim ortalıkta. bitirdiniz lan beni gece gece.neden memet neden?
  • bu düşüncedeki adam en çok askerde rahat edecektir.sorumluluk yok, dert yok, ohh mis.
  • zekasının geriden olduğu anlaşılan insan beyanı.