şükela:  tümü | bugün
  • ya fakirdir ya nankör.
  • zekat sadak'a filtre vermeyen insan olarak okuyup, zekat sadak adlı bir fotoğrafçı olduğunu ve 77mm'lik bir circular polarizer'ı kendisine birisinin herhangi bir nedenden dolayı vermediğini hayal etmemi sağlayan insandır.
  • dini inanışı yoktur mesela. yaptığı yardım, iyilik... adına her ne diyosanız, bonus toplama mantığıyla sevap toplamak için yapmadığından bu isimleri veremez. ortalığa çıkıp ben yaptım demez. demeside gerekmez. istemez. vermeyenleri katagorize edenlere gelsin

abdal- şifa istemem

http://www.youtube.com/watch?v=vnctwqsl7fi
  • müslüman ise ezan okunurken müziği kapatıp bacak bacak üstüne atmayarak gerekli vecibeleri yerine getirdiğine inanıyor olabilir.
  • =gariban ya da zenginin en zübbe olanı
  • inanışı olsun olmasın bencil insandır.

bir kişinin kendisinden daha kötü durumdaki birisine yardım etmesi için; zekat, fitre, sadaka, abajur, kıl, tüy gibi kelimelere ihtiyacı yoktur.bu zaten insan olmanin gereğidir.

bu kelimeler; sadece, kazanma hırsıyla sorumluluklarını unutan bireylere zaten yapılması gerekeni hatırlatmak amacı taşıyan birer çağrıdır.

birine edilen yardım sonrasında o vicdani rahatlığı yaşamaktır önemli olan. yardım ettiğin kişi yastığa kafasını koyduğunda hafif bir tebessümle sana minnet duyuyorsa bu yeter zaten.