şükela:  tümü | bugün
  • valla en iyisi aslinda zekayi kullanirken vucut yaparak arti klasmana gecmektir.
    misal ben degilim. yeni kilo veriyorum ve daha 9 kilom fazla. ancak su anki aklim olsa gecmise bir yazi gonderebilsem o zamanki bene olm bak zekanla yapacaklarini biliyorum guzel oldu da simdi senin beyinsizliginden 43 kilo verdim amcik az ye de biraz vucut yap olurdu. baksaniza %96.5 cok kadin idare eden adam bile olamadik pic diye yazardim.
    saka bir yana ikisi de amacini gorur de marjinal fayda da ikisini de dengelemek lazim. saf vucut ma akilsizlikta kotu zeki ama bok cuvali olmakta. hayir atomu parcalamayacagiz ne de adonis kasi ile guzel bir kariyer yapamayacagiz.
  • temelde ikisine farklı bakılmasının sebebi haksız gelir elde etmekten kaynaklanmaktadır.

toplum baskısı sonucu seks'in değeri kontrolsüz şekilde yükseltilmiş olmasından ötürü bu piyasayı kötüye kullanma da toplumsal ahlakla engellenilmeye çalışılmaktadır.

bazı toplumlar sekse aşırı sınırlandırmalar uyguluyor ve bunun sonucu olarak yapay bir talep oluşuyor bir tarafta. (özellikle erkeklerde) öte yandan bu talep sonucu bir toplumsal formasyon oluşuyor: patriarka

bu ne demek? kadınlar aslında bir meta haline geliyorlar. tanım içinde kalırsak; değişim değeri ve kullanım değeri olan birer meta. bunun nasıl işlediğini açıklarım sonra. ya da şöyle kısaca geçersek:
    değişim değerini; bazen bir başlık parası, bazen bir "beni taşıyabilmeli", bazen bir "araba/ev/yazlık'ı olmalı" olarak ele alabilirsiniz.
    kullanım değerini ise işte zurnanın üflendiği kısım olmakta. burada kadın bedeninin "kullanım değeri" cinsel kısıtlamalar sonucunda oluşmaktadır; tabi ayrıca ev işleri, yemek, vs. gibi ekstralarıyla beraber.

konumuza dönersek. tamam yapay bir talep yaratıldı peki bunun devamlılığını nasıl sağlayacaksın? ya da kadının yapay şekilde arttırılan "kullanım değeri"ni kendi çıkarı için kullanacak insanlara ne yapacaksın?

işte burada kadınların, bu yapay talebe arz sağlanması zoraki şekilde engelleniyor. ahlaki kurallar vs. gereği. orospuluk/erkeğin parasını yemek için metreslik yapmak/statü için seks kullanmak burada şeytanlaştırılmaya başlanıyor. aslında basit bir piyasa kontrolü olan şey.

peki hangisi doğru burada? orospuluk doğru bir şey midir? ahlak yanlış mı? benim yorumum: "burada temelde sorun var". patriarkayı yıkmadan orospuya kızmanın, kadınların para yemesini eleştirmenin bir yararı yok. hatta sadece madalyonun bu yüzünü eleştirmek, patriarkanın piyasa denetimini desteklemek suretiyle sistemini de desteklemek anlamına geliyor.

bu düzen yıkıldığı zaman zaten böyle bir "yapay talep" olmayacağı için cinsellik kullanılarak "maddi gelir veya statü" kazanma gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır.
  • askerde intikal yapardık. çok ama. gece 20.00de hava kararınca çıkıp sabaha kadar yürüyorsun. tabi arazi sarp. canın çıkıyor. sırt çantasına koyduğun herşeyin muhakemesini yapıyorsun.
    -lan bu kadar su içer miyim?
    -bu kadar barbunya yenmez herhalde
    en son bi battaniye vardı. istihkak battaniyesi. şu ananeevi yorganı gibi.
    tek başına tüfek kadar ağırlığı. yün böyle katlanmıyor 2 kattan sonra.

hem ağır hem hacimli.

yiyecek neyse belki bulursun falan da gece dışarda uyumak büyük sıkıntı. tulum kesmez. açken yine yürürsün de uykusuz olmuyor.

böyle tam bir iç hesaplaşma.
    alsam mı? bıraksam mı?
    alsam mı? bıraksam mı?
    alsam mı? bıraksam mı?

o sırada elazığlı üst devre asteğmenin aforizması yankılandı arkamda.

-oğlummmm, eşşek gibi taşırım kıral gibin yatarım heaaaa...

aldım.

özetle vücudu kullanmak ferahlatır.

edit: istihkak
  • ikisi de çoğunluklukla genetik olarak sahip olunan bir avantajı kullanmaktır. aralarında pek fark yoktur.