şükela:  tümü | bugün
  • osmangazi üniversitesi makine mühendisliğinin bir hocası. matematiğe çok güzel girermiş. lakabı da zek. *
  • bölümümün nadide hocalarındandır kendisi...matematik,nümerik analiz,ısı transferi gibi dersler vermektedir...derslerini ilk seferde gecebilmek buyuk bir sanstır zira sahsım henuz ondan alıp gecebildigi hiç bir dersi ilk seferde gecememiştir...
  • bir gün nümerik analiz dersinde "geçen gün televizyonda mehmet ali erbil i izliyordum" dermiş rahatlığında;

"geçende nükleer reaktör çekirdeği tasarlıyorduk, bir baktık hesaplanması gereken yüzbine yüzbinlik` :100.000 x 100.000bir matris var :işte o matris varya........size girsin`"

diyerek derse giriş yapan, o matrisi ödev vermesin diye ders sonuna kadar dua ettiğimiz üniversitemiz saygıdeğer profesörlerinden biri` :ağzımıza sıçıyo`` :inşallah görünmez bkz ları okumayı bilmiyodur`` :saygılar hocam`` :ezik swh`
  • eskişehir osmangazi üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi makine mühendisliği bölümü enerji anabilim dalı öğretim üyesidir.aynı zamanda esogü rektör yardımcısıdır.
    yılmaz büyükerşenin yolundan gider mi bilmem ama yakışır.
  • eskişehir osmangazi üniversitesi rektör yardımcısı olmuş güzide hoca. idealist eğitimci denildiğinde akla gelen insan.
    http://www2.ogu.edu.tr/~zaltac
  • geçen gün ısı transferi dersine "çocuklar bilirmisiniz bilmem amerikanın 80lerde bir yıldız savaşları projesi vardı bu proje sscbnin nükleer tehdidine karşı bir savunma mekanizması olarak düsünülmüstü eğer sscb nükleer füze fırlatırsa lazerle bunları uzayda vurmayı amaçlayan bir projeydi işte herneyse banada bu uzay üssünün nükleer reaktörünü tasarlama görevini verdiler" diyip başlayan ve akabinde tüm sınıftan 'oha hacı' , 'yuh be abi' serzenişlerini işiten übermench bir profersördür.e tabi bu proje hüsranla sonuçlanmıştır ama olsundur bize böyle bir insan ders veriyordur budur. (bkz: yıldız savaşları)
  • rektör yardımcısı olması nedeniyle nümerik analiz ve matematik derslerine girmeyi bırakmıştır. özellikle nümerik analiz'i bırakmasıyla öğrencileri üzmüştür.
  • ilk dersimizde "olum burda ne işiniz var, boşuna girmişsiniz bu bölüme, dışarda tonla boşta gezen makine mühendisi var, isterseniz siz bi daha düşünün" deyip tekrar sınava girmemizi öneren prof..
    nam-ı diğer zeck.
  • bir gün derste sınıftan birini gazladık sözlükte yazan 100 bin e 100 bin matris işi doğrumu diye sordurduk. tam dersin sonlarıydı, cevabı " no it's false.." oldu ve kapıya doğru yürüdü, tam çıkacakken bize döndü ve "it was four million to for million" dedi ve gülümsedi. arkasında "keptın may keptın" der gibi bakan bizlere sırtını döndü ve sınıfı terk etti.

kıssadan hisse: iyi bir hoca olduğu kadar iyi bir şovmendir de.

kendisi hakkındaki gerçek hislerim götümüze girebilir kapsamında olduğundan çok bişey yazamıycam ama bikaç husus var. tamam çok iyi bi hoca bilgili, başarılı ve idealist. ama bunun farkında olduğu için kendini övüyor öğrencilerini de küçük görüyor. hatta benim düşünceme göre başka hocalara güvenmediği için temel derslerden calculusu veriyor hatta ve hatta calculus da statik ve fizik dersi içerikli konuları işliyor. kendi misyonu olarak gördüğü mühendislik için eğitim konusundada "mühendis adam hata yapmaz" deyip sınavlarda ufacık bi hatada direk soruyu çiziyor. tamam bu konuda haklı olabilir ama kendisi de mühendis ama derste elindeki kağıttan tahtaya soruyu doğru geçiremiyor.

not: evet 3. kez alıyorum dersi
  • yıllar önce ısı transferi dersinde zhukauskas korelasyonu'ndan bahsederken "benim de böyle birkaç korelasyonum var." demişti de inanmamıştık. ileride "benim de böyle birkaç fonksiyonum var." derse siz inanın.