şükela:  tümü | bugün soru sor
 • almanya' dan dönmüş ve "paylı mülkiyetin sona ermesi" isimli doktora çalışmasını yayınlamıştır. akabinde yardımcı doçent olarak atanmış olup akademik çalışmalarına çok yoğun bir şekilde devam etmektedir. ebül'ula mardin' den sonra mardin' den çıkan en büyük hukukçudur. an itibari ile istanbul üniversitesi hukuk fakültesi bünyesinde medeni hukuk derslerinin yanında "tıp hukuku" dersini vermektedir. derin soruları vardır...
 • derin siyah giyimi; kısa kesim saçları ve de top sakalı ile esrarlı tip kavramını okula tekrar getiren bol esprili hukukçu. soru sorarken cevabını zaten biliyor olmasını sık sık değişik organizmalar üstünde kullanan bu zat-ı muhterem; okuldaki ilgi uyandıran aşmış kişiliklerden biri olduğunu defalarca kanıtlamıştır. akademik başarılarına ve de geleceğinin ne kadar parlak olduğu hususuna değinmeyeceğim; zira kendisi büyük çilelerden sonra genç yaşında yard. doç. olmuş ve de çok daha fazlasına göz kırptığını hissettirmiştir. ne diyelim allah sonunu hayreylesin. amin.
 • yazdım sanıyordum yazmamışım. iki sene öncesine kadar kendisinden ders dinlemek için büyük bir sabır gerekiyordu. * dersine maruz kalan bizleri cidden zorluyordu.

  ve lakin süreç içerisinde kendisini geliştirmiştir. dersleri artık pek bir zevklidir falan. güzel olmuştur yani. seviyoruz efendim kendisini. hocalıkta zamanla gelişen ve öğrenilen bir şeymiş sonuçta, onu göstermiştir bize.

  bir de yanılmıyorsam doçentliğini almıştır. profesörlüğünü de görmek dileği ile..
 • sosyal medyada sorulan sorulara bi şakalar bi komikliklerle cevap veren hoca.
 • dersleri zevkli geçen üst düzey akademisyen.
 • çok kral adam. rahat, sakin, mütevazi... dersini dinlemek keyifli...
 • deniz gezmiş, hüseyin inan ve yusuf aslan'ın 24 nisan 1972'de tbmm'de yapılan idam oylamasında evet oyu kullanmış eski kahramanmaraş milletvekili.
 • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'nde medeni hukuk kürsüsünün başarılı akademisyenlerden biridir. ders anlatımı konusunda kendi çıkardığı notlarla derse hazırlanarak gelir ve dersleri çok yoğun geçer. ders boyunca hiç espri yapmaz ve belli bir ses tonunda kendisini hiç bozmadan ders anlatır. diksiyonu düzgündür, kendisine iyi bakar. öğrencilere derste şirin gibi görünse de köpek kadar kıymet vermez. ders dışı yanına yaklaşılmaz. evet kendisine has bir karizması olsa da inanılmaz egosuyla ve öğrenciyle konuşma üslübuyla bir anda kendinden soğutur. sınavları orta düzeyde olsa da puanlamaları çok kıttır. bir arkadaşımla ilgili yaşanmış bir olayı da nalatıp bitireyim daha fazla uzatmadan.
  arkadaşım final sınavından 47 almıştır. malumunuz üzere istanbul hukukta geçme notu 50'dir. arkadaşımın tek bütünlemesi bu derstir. hocanın yanına gider:

  -hocam 50 alsam geçecektim. vizem de çok yüksek. sınavımın da iyi geçtiğini düşünüyorum. kağıdımı tekrar gözden geçirirsek 3 puan daha alabileceğimi düşünüyorum.

  -eee 47 almışsın işte. kağıdı falan inceleyemeyiz. ama bayaı yaklaşmışsın bütünlemede 50'ye ulaşabilirsin bence. ehehehe..
 • sakin, zeki ve eğlenceli bir kişiliktir. hukukçuluğu zaten tartışılmaz.
 • sorduğu soruya verilen cevap sırasında; yüzünü ekşitiyorsa, ne saçmalıyor bu demeye çalışıyordur, mimiksiz dinliyorsa anlattığı şeyleri tekrar edip laf kalabalığı yapıyorsunuzdur, istediği cevabı veriyorsanız ne yapıyor bilmiyorum daha istediği cevabı almışlığını göremedim.

  edit: prof olmuş, hayırlı olsun. inşaat sözleşmesi kitabını imzalar mı acep?