şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 11’inci cumhurbaşkanı abdullah gül’ün basın danışmanlığını yapan ahmet sever'in yazdığı kitapta geçen cümle. tam olarak şöyle:

  "15 temmuz’dan sonra sadullah ergin’e ‘fetö’cü’ etiketi yapıştırılmaya çalışıldığını belirten sever, “oysa, yargıdaki tüm operasyonlar, erdoğan’ın cemaatçi istihbaratçı ve savcılarla yakın iletişimi, bilgisi ve onayı ile yürütülüyordu. zekeriya öz de doğrudan erdoğan’a bağlı çalışıyordu” iddiasını ortaya attı."

  bir de gül ve davutoğlu ile ilgili şöyle bir bölüm var:

  "kitapta 16 nisan referandumu öncesi financial times’a yansıyan ses getiren makale de önemli yer tuttu. ingiliz financial times gazetesinin dış politika editörü david gardner türkiye’de yaptığı görüşmelerden sonra şöyle yazmıştı: “hükümetin kampanya stratejistlerinden birine, gül ve davutoğlu veya erdoğan tarafından kenara itilen eski akp ağır toplarının rakip bir parti kurması halinde ne olacağını sorduğumda, gözünü kırpmadan yanıt verdi: ‘tek bir hamle bile yaparlarsa, gülenci olarak damgalanır ve hapse atılırlar

  sever, o sözleri söyleyen kişinin akp’nin önde gelen isimlerinden anayasa komisyonu başkanı mustafa şentop olduğunu söylediğini aktardı.’”"

  http://www.diken.com.tr/…cisi-oz-erdogana-bagliydi/