• askerlik. o kadar mantıksız işler var ki az biraz kafası çalışan zaten intihara meylediyor.

örnek veriyim (gerçektir)
    çok üst rütbeli bir komutan bir gün bi karakolu ziyarete gider. karakolu gezerken yeni beton atılmış bir yer görür "şunun başına bi asker koyun" der hemen koyarlar. sonra aynı komutan 1 sene sonra aynı karakola tekrar gider bide bakar ki çok anlamsız bir yerde tam teçhizat bi asker beklemekte "hayırdır oğlum" der. karakol komutanı "komutanım siz emretmiştiniz geçen geldiğinizde burada biri dursun diye" der. komutan "ben beton kuruyana kadar beklesin demiştim"
  • türkiye
  • aptalların arasında bir işe yaramıyor. bir kere zeki olduğunuzu anlamayacak kadar aptallar, artı aptal oldukları için bir şeyi üç yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatmak zorunda kalıyorsunuz; bu arada çocuğa haksızlık olmasın, bu dolu zaman kaybı.
  • (bkz: ben dahiyim sendromu)

yav he he hepiniz müthiş zekisiniz, her biriniz birer dahisiniz ama kıymetiniz bilinmiyor. belki de zannettiğiniz kadar zeki değilsinizdir.

-adam hayatından mutsuz ve doyumsuz: ben çok zekiyim ve her şeyin farkındayım. cahil ve aptal olsam mutlu olurdum.
    -adam iş hayatında tutunamıyor: sistem zeki insanları istemiyor. aptal olsam benden iyisi olmazdı.
    -adam ilişki hayatında tutunamıyor: kadınlar zeki erkekten hoşlanmıyor abi (alternatif: erkekler zeki kadından hoşlanmıyor canım)
    -adam okulda başarısız: hocadan daha zeki olduğum için hoca bana takmış durumda ya.
    -adam iktisadi olarak başarısız: abi zeka para etmiyor. para hep aptalları buluyor.

nedense bu türlerin başına gelen tüm musibetlerin sorumlusu fazla zeki olmalarıdır. büyük ihtimalle "çocuğum dahi sendromuyla" büyütülen çocuklar büyüyünce böyle oluyorlar.
  • kızlara yavşamak için maymunluk yapan piçlerin olduğu ortamlar. sohbete dahil olup zekasını gösteremez normal insan. kimse e o kadar aptal var sivrilir götürür kızları demesin, öyle ortama giren kızlar muhabbete değil masaya konan renkli cüzdanlara bakar.
  • sosyal fobin varsa süper zeka da olsan toplum içinde vasat altısın, geçmiş olsun. tembelsindir, kullanmadıktan sonra beyin yine işe yaramaz akademik anlamda zekan işe yaramaz. sesin, diksiyonun kötüdür veya hitabet yeteneğin hiç yoktur maalesef dinleyecek kimseyi bulamazsın zekan da fikirlerin de uçar gider. en acıklısı da sürü psikolojisinden kurtulmak istersin, hayatı sorgularsın, anlamlandırırsın ama karşındakiler yobazdır senin fikirler yine işe yaramaz. her şeye rağmen yine de zeki insan çözüm odaklı düşünürse yine de fiziksel güç gerektiren durumlarda, düşünce aktarımında ve her koşulda aklını kulanıp zekasını işe yarar hale getirir diye düşünüyorum.
  • psikomotor beceri gerektiren işlerin tamamıdır.
    bunlar arasında misafirlere çay servisi yapmaktan iyi bir araba sürücüsü olabilmeye kadar binlerce iş kolu bulunmaktadır.
  • turkiye yazip favlari toplamak icin gelmistim ama yapilmis ne yazik ki.

tanim: sayica pek de az olmayan yerlerdir
  • (bkz: türkiye)
  • kesinlikle meslek liseleridir. 'zeki adamın bu okullarda ne işi var' dediğinizi duyar gibiyim. hak vermemek başta elde değil gibi gözükse de bir sebeple bu okul türünü yazmış zeki bireyler mevcut. yanlış yönlendirilmelerden , belki de zeka denilen olgunun sadece derslerle ölçülüyor olmamasından gerek, bir şekilde meslek lisesine yolu düşmüş biri bu ülkede einstein olsa dahi sindirilir. zeka bu okul türünde asla bir özellik değildir.
hesabın var mı? giriş yap