şükela:  tümü | bugün
 • adam gibi adamdır.
 • adamın dibidir.
 • kendisi sabır taşıdır.
 • (bkz: evrim) kendisini sevmem için yegane sebep.
 • giresun bulancakta görev yapan astsubayımız. kendisine teşekkürü borç bilirim efendim.
  memlekette görevini yapmaya çalışan azda olsa insan var, umut oldunuz.
 • helal olsun be, yiğit adam. hukuk adamı. ileri medeniyet adamı. isviçre, isveç, norveç, kanada adamı. ne zordur senin için şu memlekette yaşamak. inşallah hayatını izlemediğimiz bölümlerinde de videoya yansıyan bu tavırları sürdürüyorsundur. annen baban burada yazılanları okuyunca seninle gurur duysun. varsın seni sürsünler, sana rüşvetçi iftiraları atsınlar, seni paralelci ilan etsinler, sana anne babana en büyük bir gururu yaşatacak bu görüntüler yeter. hepimi anamızın babamızın çoluğumuzun çocuğumuzun yüzünde bir gülücük olmak için yaşamıyor muyuz bir yerde. ülkenin geleceği adına umut verdi hepimize şu kısacık video.

  bize de güzel bir türkiye özeti izlettin. bu da torunlarımıza armağan olsun. böyle de bir ülkeymiş ülkemiz dedelerimiz zamanında desinler. hay allah razı olsun..
 • eli, ayağı, kaşı-gözü öpülecek, dimdik durarak işini yapmaya çalışan, kanunu uygulamaya çalışan kahraman başçavuşumuz.

  bu tür devlet görevlilerine daha çok ihtiyacımız var arkadaşlar, ömrü uzun olsun.

  edit: rütbe düzeltmesi.
 • sözlükte ismini görünce şaşırdığım komutanım. seneler önce askerliğimi yaptığım karakolda, ki o zamanlar üstçavuştu, mert, delikanlı ve işini en iyi şekilde icra etmeye çalışan bir asker olarak tanımıştık. şimdi görüyorum ki duruşundan hiç bir şey kaybetmemiş. az da olsa kendisini tanıma fırsatını bulduğum için söylüyorum aynen bu videolardaki gibidir. helal olsun ve yolu açık olsun. yukarıda defalarca yazılmış ama bir daha yazmak istedim. adamdır.
 • şu ülke bunca pisliğe rağmen hala ayaktaysa böyle şerefli, hak bilir, her devrin adamı olmayan insanların sayesinde ayakta. allah yolunu açık etsin, vatanımızı böyle insanlardan mahrum bırakmasın.
 • üstün hizmetlerinden dolayı en kısa zamanda madalya verilmesi gereken asker. vatan sadece teröristlerle savaşmakla kurtarılmıyor, aynı derecede tehlikeli düşman hukuksuzluk ve yozlaşmadır. bu astsubay türkiye'nin gurur duyması gereken insanlarından biridir, sanmıyorum ama bir gün çoğunluğu böyle kişiler sağlayabilirse o zaman türkiye daha yaşanılabilen bir ülke olur. ayrıca halkın tsk ya olan sevgi ve saygısı böyle bireyler yüzünden.

  herkes demiş ki, istisnasız da eminim herkesin aklından geçen şu: komutanın başına iş gelir mi, gelmez inşallah... işte en büyük problemimiz bu: kuralları uygulamak isteyen dürüst savcıların, hakimlerin, subayların, polislerin başına iş gelebilecek olması ve bunun insanın ilk aklına gelen şey olması. bu düzelmeden hiç bir şey düzelemez, ama zeki evrim dörtyol gibiler de tükenmez.