şükela:  tümü | bugün
 • başkent üniversitesinde ceza hukuku dersi vermektedir. kendi üslubunu oturtmuş bir kişdir. dersleri eğlencenin ötesinde dumurlara gark eder. tahta kullanma adına bir ilk ile karşı karşıya bırakmıştır ilk dersinde . ceza hukuku notları başkent üniversitesinin sitesinde yayınlanmaktadır.
  ceza hukuku hakaret-sövme konusunda işlediği bir ders sırasındaki örnekleri ile yardırmış, balon yapıp patlatmıştır.

  şöyle ki :
  tahtaya "a a fy fy f y g" yazmıştır
  meali: "ahmetin annesini falanca yerde falanca günde fahişelik yaparken gördüm" bu bir hakarettir.
  hakaret konusunda bir kaç kelam ettikden sonra birde ağzından o devasa cümleler şevki yılmaz'ın milletvekili yeminini söylediği gibi çıkmıştır.

  "anannıavradınısikim aha çocuklar bu da sövmedir."
  o dakkadan sonra ders falan kalmamıştır ortada.
 • ceza normu isimli mükemmel ötesi yapıtın yazarıdır. işin komik tarafı, kendisi bu yapıtı doçentlik (doktora da olabilir) takdim tezi olarak yurtdışında ve (ve yanlış hatırlamıyorsam italyanca) hazırlamış olmasına rağmen, türkiye'deki jürinin tezi anlamamsı nedeniyle bu eseri reddolmuştur.

  bunun üzerine zeki hoca, yılların emeğini bir kenara bırakıp çok kısa bir süre içerisinde zina'yı inceleyen bir tez yazarak, jüriden geçmiştir.

  daha sonra bu eseri kitap olarak basılmış olup, ceza hukuku genel teorisi dersinde ders kitabı olarak okutulmaktadır. 2. sınıfta alınan bu derste, testlere alışmış kimi bünyelerin kitaptan şikayetlerine sıkça rastlanmıştır.

  (bkz: büyük beyin olun)

  edit: sınıf ile yeni tanıştığı ceza hukuku genel teorisi dersinin başlangıç dersinde, tahtaya bir şema çizer. bu şemada maruf ceza hukukçularını sağlı sollu yazdıktan sonra, kendisini de bir yere yerleştirir ve işte der, türk ceza hukununun gelişim çizgisi budur. ankara üniversitesi hukuk fakültesi'nde ben sadece bir kere ve bu derste hocanın bütün öğrenciler tarafından yaşa, varol nidaları eşliğinde alkışlandığını gördüm, bir daha da görmedim.
 • ankara universitesi hukuk fakultesi öğretim uyesi. 2006 yılında emekli olmuş emekli olmadan hemen önce kamu hukuku bölümü başkanı olmuştur.
 • bir dersinde geçen şu olay; camiada hala kahkahalarla anılmaktadır.

  hafızogulları derste zina konusunu anlatıyor. vermiş kolonlara coşkuyu. önce bir cin ali çiziyor. "bu ayşe" diyor. eh memnun olduk. sonra bir cin ali daha. "bu da ali". e bu da güzel. diyor ki; "şimdi bunlar sevişince ne oluyor?" "zinaaaa" diye bagırıyor. sonra üçüncü bir cin ali çiziyor tahtaya. "bunlar sevişince bunların çocukları oldu? nedir bu çocuk" diye soruyor sınıfa. arka sıradan bi eleman "piç" diyor sessizce ama ankara hukuğun binası fazlasıyla yüksek oldugunda birkaç sıra ileriler duyuyor ve sınıfın pek hanımhanımcık bazı kızlarından cık cık'lar yükseliyor. tam bu sırada hafızogulları kendinden geçmiş şekilde bagırıyor.

  "piçtir bunun adı be piç! evlenmek ister kız vermezler, polis olmak ister almazlar. piçtir bu tamam mı?

  "ali ile ayşe sevişti ne oldu? ali'nin elinin kiri, ayşe orospu oldu. orospuuu!"

  sınıfta pek hanımhanımcık kızları geçtim, en yırtıklar bile dumur olmuş durumda. hocanın dogru söyledigini mi dinleyelim, yoksa her üç sanıiyede bir piç, orospu demesine mi gülelim anlayamadık.

  neyse bu da böyle bir anımdır işte. gerçi 400 kişi birlikte yaşadık ama olsun...
 • geçtiğimiz bayramda bacağını kırdığı için derslere bir süre gelemeyen hocamızdır.ayrıca fakültede en çok sevdiğim (sınıftaki pek çok arkadaşımın da benimle aynı fikirde olduğuna eminim) hocalardan birisidir.
  dersinde asla sıkılmazsınız aksine eğlenirsiniz.
  zeki hocayı her görüşümde onunla karşılıklı oturup çay içmek ve saatlerce onun anlatacaklarını dinlemek isterim.bilgi yüklü bir adamdır.ondan öğreneceğimiz çok şey olduğuna inanırım, inanılır.
 • 2008-2009 döneminin ilk derslerinde "doğada hukuk yoktur. doğada ne vardır? hava, su, cinsellik" demiştir. akabinde zeki hoca da dahil tüm sınıf kopmuştur.
  zeki hoca hocaların hocasıdır. candır.
 • hukukçu olmamama rağmen girdiğim bir dersinde anlattığı konuyu desteklemek için öğrencilere beni kastederek,

  -işte fizikçi burda inanmazsanız ona sorun

  diyerek beni benden alan büyük ceza hukuku hocası.
 • --- spoiler ---

  bakın bakalım kanunlarınıza kaç yaşına kadar çocuk kabul ediliyor insan?
  aramızda çocuk olan var mı?
  aramızda çocuk olan yok haberiniz olsun.

  --- spoiler ---

  ceza hukukunu sevdirten adam.
 • bugün vefat etmiş ceza hukuku hocası. türk ceza hukukuna ve akademiye kattıkları saymakla bitmez, mekanı cennet olsun.

  edit: ölümle şaka yapan densizler varmış. zeki hoca'nın ömrü uzun olsun.
 • kendisi olmemistir kanli canli sekilde baskent universitesindedir.
hesabın var mı? giriş yap