şükela:  tümü | bugün
  • gaziantepin en iyi kuru baklava üreticilerinden biri
  • vedat milor'un yazisina uyup gittigimiz, iyi ki gitmisiz dedigimiz,sobiyetine doyamadigimiz, guleryuzlu iki kardesin islettigi (bir tanesi itu insaat muhendisligi mezunu, bulent bey) butik bir baklavaci.
  • şehirlerarası dağıtımı mevcut olan bana göre gaziantep in en iyi tatlıcısıdır.
  • hayatımda yediğim en iyi baklava ve şöbiyete ek olarak mükemmel ötesi orgazmik şamfıstıklı kurabiye de yapan tatlıcıdır.
  • baklava olayında aşmış bir müessesedir.
  • saat 11'e, hadi bilemedin 1'e kadar gidip aldın aldın, alamadın avucunu yaladın baklavacısı. az ama öz üretime devam ettiklerinden oluyor bu. bir defa yenince ömür billah diğer baklavalara aynı gözle bakmayacağınız garantidir.
  • şöbiyetin en iyi ama gerçekten en iyisini burada yedim. baklavası da harikadır. ama o şöbiyet adama uçak bileti baktırır.
  • baklavalarına güzel denilebilinir fakat şöbiyet konusunda aşmıştır.ordan şöbiyet yemeden şöbiyet yedim dememek gerekir.ayrıca bundan 4-5 sene kadar önce şöbiyet alırken ödemeyi kredi kartıyla yapmaya çalışmıştım 'bizde kredi kartı geçmiyor' dediklerinde geçiçi bir şok yaşadım üstümde o kadar para yoktu.paketleri uzatıp 'canınız sağolsun sonra alırız' demişlerdi hala unutamam.
  • şöbiyet denilence aklıma gelen tek yerdir. burada şöbiyet yedikten sonra başka bir yerden şöbiyet yemek istemiyorsunuz. o derece muhteşemdir.
  • dünyanın en iyi şöbiyetinin yanında dünyanın en iyi antep fıstıklı kurabiyelerini de yapan yerdir.