şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merhaba gencolar,

  yaşamınızı güzelleştirecek ipuçları bulacağınız bir entryimizde daha beraberiz, kanalıma hoş geldiniz. lütfen entirinin sonunda fav'a basmayı ihmal etmeyin.

  şimdi arkadaşlar, biliyorum, hepiniz kezbanın tekini mücevherlerle, kredi ödenemeyecek pahalı arabalarla, babanızın aldığı evlerle falan kandırıp evlenmek için taklalar atıyorsunuz, yatıp kalkıp kezbanları rüyanızda görüyorsunuz. kezbanın annesiyle tanışıp, çok harika bir kız yetiştirmişsiniz efendim, diyebilmek için heyecanlanıyorsunuz ama siz evleneceğiz o kebanla neden asla mutlu olamayacağınızı anlatacağım şimdi.

  dostlarım, mutluluk bir zeka işidir ve ilişkiler, aşk, beraberlikler, evlilikler aslında iki zekanın bir araya gelip kendilerine bir yuva, yani hayat, yani ortak bir yaşam kurma çabasıdır. haliyle o hayat akadaşlığı yolunda giderse, iki taraf da hayallerine ulaşırsa, iki taraf da ilişki de aradığı detayları bulursa, tatmin olur ve mutluluk ortaya çıkar.

  ancak dediğim gibi, bu ortak hayatı ve ortak mutluluğu tesis edebilmek için, iki zekanın da ortak çabası gerekir.

  işte bu yüzden kezbanlarla sizin mutlu olma şansınız yok, çünkü kezbanlar hepinizi yolacak kadar zekiyken, siz daha anasının guzucuğu kurban damat modunda geri zekalılar olarak nasıl olacak da o evlilik de kezbanın arzularını tatmin edebilecek bir hayat kuracaksınız?

  evet, kezbanların istediği hayat asında basit, sığ, küçük bir hayat ve o küçük, sığ hayat içinde kendini prenses gibi hissedebilmek. dolayısıyla biraz parası olan her erkek bir kezbanı ilk aşamada mutlu edebilir ama o kezban sizden maddi olarak beklentilerini karşılayınca, 30+ yaşlarında artık, ben sohbet edecek bir arkadaş, benimle hayatı paylaşacak düşünceli bir eş isterim diye, normalde 20 yaşında peşine düşmesi gereken detayların peşine düşecek.

  siz de o sırada, 40 yaşında, bütün hayatını futbol, günlük siyaset ve boş muhabbetler peşinde harcamış, kezban kocası bir moron olduğunuz için, zekanız o sinsi, o yılan, o şeytan karınızın mental ihtiyaçlarına cevap vermeye yeterli olmayacak.

  o yüzden, eğer bir kezbana aşık olduğunuzu, onun için mücevherler almayı, babanızın evini sattırmayı, cücük kadar mayışınızla gidip altınıza pahalı araba çekip prestij yapmayı falan istediğinizi fark ederseniz, o evlilikten vazgeçin. neden? çünkü geri zekalı olduğunuz kabak gibi ortada, değil mi moron dostlarım?