• ustun zekalı çocuklar cok fazla varyasyon ve alternatifi hesaplayabildikleri için daha naif ve söylenene daha çabuk kanabilen nitelikte olurlarmış.
    ustun zekalı yetiskin de bu paralelde daha çabuk aşık olur. hem zekilerin psikopat olmadiklari surece superegolari gelişmiştir. yani ahlaki değerleri ust düzeydedir.
    ezcumle ben bu önermeden farkli düşünüyorum. cok.pis asik olurlar
  • yalan

iq 138, yaş 40... geberiyorum.
  • çünkü kara sevdayaya tutunulmaz. kara sevda tutar adamı. ümüğünü sıkar hemde
  • yanlış olan önerme.

olur anam olur. hem de öyle bir olur ki kelimeler cümleler yetmez. sevda denilen olgunun içinde bulunan bir insana zaten hormonları ve vücuttaki kimyasal etkileşimler izin vermeyeceği için mantığı olaya zorla dahil etmeye çalışmak saçma olmuş. daha işin kara sevda kısmına girmedik bile.

sevmek tek başına zaten aklın vücuttaki hükmünü yitirmesi eylemi değil de nedir? bir kere görsem tüm acılarımı unuturum demeyen/diyemeyen insanın gerçekten sevdiğine hanginiz inanır?

günümüz yüzeysel ilişkileri çıkar üzerine kurulduğu için her boku mantığa oturtabiliyoruz. çıkarın bittiği noktada zaten insan mantıklı davranmak durumunda kalıyor eğer gerizekalı değilse.

velhasıl aşkın, sevginin, ve sevdanın akılla mantıkla işi olmaz. imkansızı sevmek diye bir şey var. hangi akıl imkansızı sever, seçer?
  • zeki ya da aptal, onlar da insan. onlar da mallık yapabilir sonuçta
  • yanlış bir önermedir.

doğrusu: bencil insan, kara sevdaya tutulmaz olmalı. çünkü aşk, vermekle ilgilidir.
  • melankoli patolojik bir durumdur, zeki ya da aptal kimsenin başına gelmemesini dilerim. aşk acısı muamelesi yaparak hafife indirgenmemelidir. mesele sevgiye olan inanç kaybı, umutsuzluk, tatminsizlik gibi ağır depresyon faktörleridir. bana kalırsa zeki insanların düşme riski daha fazla olabilir.
  • ask ve sevda hicbir matematik ıle aciklanamaz. o nedenle her zeka seviyesini ayni siddetde vurabilir.
hesabın var mı? giriş yap