şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fener kongresinde feneri konusmak yerine, mensubu oldugu camianin hocasi ve teknik direktoru gibi kendi acizliklerini ortmek icin beşiktaş’a hakaret ederek saldiran canli.
  ama iste karma oyle guzel birsey ki daha kursuden adimini attigi anda basta ilhan eksioglu olmak uzere kendi camiasinin mensuplari tarafindan hakaret ve sozlu saldirilara maruz kalmis, layigini bulmustur. bosuna demiyoruz beşiktaş’la ugrasanin cocugu olmaz diye.
 • loser dombili.

  fb kongresinde; aziz yıldırım'ı eleştirirken şu sözleri sarf etmiş ve beşiktaş'a hakaret etmeye yeltenmiştir: " sayın aziz yıldırım, sizin başkanlığınız döneminde ezeli rakibimiz 9 kez şampiyon olurken, biz 6 kez, kendini üç büyükler arasında sayan küçük bir takım 4 kez şampiyon olmuştur..."

  sözü ile o küçük aklı sıra beşiktaş'a hakaret etmeye yeltenen küçük dombili.
  senin gibi provakatörler değil, senin ağababalarının bile çapı yetmedi beşiktaş ile uğraşmaya.
  sen git ağababaların gelsin, hadi yallah.
 • beşiktaşı yermeye çalışırken, kendi aptallığını ortaya çıkarmıştır. daha kurduğu cümle nereye gidiyor onu bilmiyor.

  şimdi şöyle açıklayalım. arkadaş diyor ki “kendini üç büyükler arasında gören küçük kulüp”

  arkadaş, ya 3 büyük kulüp yoktur diyeceksin ya da kendini büyük kulüp sanan beşiktaş diyeceksin. 3 büyük kulüp diyince zaten beşiktaş’ın büyüklüğünü kabul etmiş oluyorsun. zaten babanız beşiktaş tüm kaşıntınız bundan kaynaklanıyor.
 • ergen irisi.
 • 3 haziran 2018 fenerbahçe seçimli genel kurulu nda son derece amele bir konuşma yaptı. ali koç'un ekibine aziz yıldırım truva atı şeklinde sokmuş olabilir.
 • beşiktaş’ı sözüm ona aşağılayıp camiasına yaranacağını sanan mahluk.
  sen değil senin büyük sandığın kulübün dahi yokken beşiktaş vardı. sen ve senin gibiler defolup gittiklerinde de olacak
 • camiasına yakışır konuşmuş. bunu fenerbahçe kongresine kadar taşıması da tatlı oldu. tribünü ayrı, yönetimi ayrı, teknik direktörü ayrı, kongresi ayrı. sonuçta bu camianın toplamı işte bu kinden ve düşmanlıktan ibaret. fenerbahçe ismi adına üzüntü, camia adına utanç verici bir durum ve bununla mutlular. ilginç.
 • fanatik ve ateşli bir konuşma yapmak isteyip taraftarı galeyana getirmek isterken, acemilik yaptı ve lafın ucunun nereye gideceğini hesaplayamadı. ama bu durum, son derece beyefendi, nazik ve düzgün bir adam olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  hiç duraksamadan uzun bir konuşma yaptı. bu konuşmanın sadece başında beşiktaşla ilgili 4 kelimelik bir kısım vardı. tinercilerin bugünkü gündemi de o oldu. malın biri gelmiş, aziz yıldırım'ın truva atı diyor. diğeri, mal bir konuşma yaptı diyor.

  adam aziz yıldırım'ı gömdü, kimsenin cesaret edemeyeceği şekilde gömdü, tribünler ayaklandı. tinerciler hala kendilerine pay çıkarma derdinde. bi siktirin gidin kardeşim ya. hanginizde oraya gidip aziz için öyle konuşacak taşak var. helal olsun zeki izci!

  tam konuşma metnini yazayım da, 'aptalca konuşma' diyen tinerciler de görsün.

  ''20 yıldır maddi ve manevi değerli her şeyini kulübümüze atfetmiş olan, kulübümüze birçok değerli eser kazandıran, ki bunların arasında temiz tuvaletler için ayrıca teşekkür ediyorum, 20 yıl 3 ay 18 gün rekor süreyle başkanlık yapmış olan aziz yıldırım'a teşekkür etmek istiyorum.

  sayın başkan kulübümüze yapmış oldugunuz olağanüstü hizmetlerinizin yanı sıra bizleri çok üzen haksız uygulamalarınız olmuştur. ne yazık ki 20 yıllık başkanlık sürecinde biz ancak 6 kez şampiyon olurken ezeli rakimiz 9 kez, kendini 3 büyükler arasında sanan bir takım 4 kez şampiyon omustur. başkanlığınız döneminde amatör branşlardaki başarılara karşın futbolda malesef kalıcı başarıyı yakalayamadık. ne zaman ümitlenecek olsam hemen ardından hevesimizi kursağımızda bırakan travmalar oldu. tam 3 kez son maç travması yaşadık. denizli'de yaşananlar daha dün gibi aklımızdadır. bu travmanın hemen ardından arthur zico bize 100. yıl şampiyonluğunu hediye ederek travmadan çıkmamızı sağlamışsa da hemen ardından sudan sebeplerle görevden alınarak bu başarısı cezasız kalmamıştır. taraftarın sevgilisi alex de souza'nın taraftarlar tarafından heykeli dikildikten 15 gün sonra kulüpten kovulmuş ve 'öyle mi samet' repliği hafızalarda yer etmiştir. kendisi belgesel çekimi için bile binaya alınmamış, onun da başarıları cezası bırakılmamıştır.
  aykut kocaman'ın hemen ardından getirdiğiniz ve bize bitime 4 hafta kala şampiyonluk sevinci yaşatan özlediğimiz futbolu oynatan ersun yanal'ı da görevden uzaklaştırdınız.

  su soruyu sormak istiyoruz. biz fenerbahçeliler olarak neden ahde vefa duygusunu yaşamadık?

  biz sizi en son kurulda 3 temmuz iftirasının aydınlatılması ve biz fb'lilerin alınlarına sürülmüş olan bu iğrenc lekenin silinmesi için bir dönem daha seçtik. siz de o kongrede ali koç'u sahneye davet ederek benden sonraki başkan diye lanse ettiniz. kulübümüzde onursal başkan olarak ünvanınızı ömrünüz boyunca taşımak varken malesef kaybeden başkan olarak anılmanızı biz hiç istemezdik ama siz bu yolu seçtiniz. ama hala vakit geç değil. size tekrar tesekkür ediyor eşiniz, sevgili kızınız, torunlarınızla mutlu bir emeklilik geçirmenizi temenni ediyoruz.

  sayın ali koç sevgili yeni başkanımız sizin %70 oy oranı ile secimi kazandığınızı ben bugünden görüyor ve candan tebrik ediyorum. sizden 3 temmuzun takipçisi olmanızı bekliyoruz. fenerbahçe şike yapmadığını kanıtlasın. takımden kovarcasına gönderdiğiniz alex de souza icin jubile yapılmasını ve bu jubilede zico, ersun yanal, lugano, roberto carlos gibi diger yasayan degerlerimizi birer plaketle onurlandırmanızı diliyorum.
  sayın ali koc bu cefakar taraftar cok üzüldü.
  _____
  ve konuşma kesildi.
 • tıpkı rıdvan, aykut ve beğenmediği aziz abisi gibi; belli ki beşiktaş'ın fenerbahçe'ye her maç 4-5 fark atıp 10'da 1 bütçelerle rezil ettiği dönemde önemli sancılar yaşamış ve bu acısını içinden atamamış bir fenerbahçeli. tesadüfe bakın, tipi de tam meşhur filmdeki "vericem parasını basıcam kırbacı" karakterini anımsatıyor, benzer bir "parasını verip" istediğine ulaşamamanın hayalkırıklığı kaderi olmuş bu tiple sanki. artık ergenliğine mi gelmiş o dönem, bu tiple zaten futboldan başka tutunacak bir şeyi mi yokmuş da hayatta beşiktaş kendisine bu kadar acı vermiş bilemiyoruz.

  ama aykut da hala aynı sebepten ağlıyor, rıdvan da; aziz de yıllardır 2 büyük bırakma peşindeydi aynı dertten. yıllardır süleyman seba perişan etti bunları, dünyaları harcayıp bir türlü beşiktaş'ın elini bükemediler, gelip gidip fark yediler o dönem. her sezona şampiyonluğun tek favorisi başlayıp, sezon sonunu süleyman seba' yı istemeye istemeye alkışlayarak kapattılar.

  yoksa hangi akla hizmet hararetle muhalefet yaparken böyle saçmalamak...

  alemin derdi biz olmuşuz, belli ki zamanında...
 • (bkz: insancık)