şükela:  tümü | bugün
 • capa tıp fakültesi göğüs hastalıkları anabilim dalı başkanı, türkiye solunda doktorların öncülük görevleri üstlenmesi geleneğinin bugünkü temsilcilerinden, bir dönem ödp içinde çalışmış, şimdi de işçi kardeşliği partisi'nin kuruluşunda yer alan, öğrencisi olmuş olmamış tanıdığım tüm çapalıların çok sevdiği profesör.
 • istanbul tıp fakültesi göğüs hastalıkları anabilim dalında tüberküloz, tedavisi ve kontrol altına alınması ile ilgili derslere giren, fakültede başka öğretim üyelerinde nadir olarak ortaya çıkan öğretme aşkıyla dolu, sevmemenin mümkün olmadığı dünya tatlısı profesör.

  bir de hafif bir levent kırca benzerliği var kendisinde. "aman karakteri benzemesin yeter" diyoruz ve geçiyoruz.
 • eski işçi kardeşliği partisi yeni türkiye birleşik işçi partisi'nin genel başkanı olan profesör doktor. kot taşlama'dan kaynaklanan silikozis hastalığını gündeme taşımasıyla bilinir.
 • numan kurtulmuş liderliğinde kurulan yeni partinin kurucuları arasında yer alacakmış. türkiye'de hayat tarzları etrafında suni şekilde bölünen siyasi dilin yıkılmasına çok olumlu bir katkı yapacağına kuşku yok.

  genel başkanlığını yaptığı türkiye birleşik işçi partisi'nden istifasını duyurduğu mektubu ise şu şekildedir:

  ------------------
  türkiye birleşik işçi partisi’nden (tbip) istifa duyurusu

  adı daha sonra türkiye birleşik işçi partisi (tbip) olarak değişen işçi kardeşliği partisi’ni (ikp) 2006 yılında çeşitli eğilimlerden sosyalistler ve bir grup işçi arkadaşımız ile birlikte kurduk. bu girişimin hedefi sınıf içi mücadeleci eğilimlerin birliğini sağlayacak, yapay olarak işçileri “sağ”, “sol” diye ayırmayacak bağımsız, kitlesel olmayı amaçlayan bir işçi partisi oluşturmaktı.

  girişimi başlatalı yedi yıl ve partiyi kuralı 4.5 yıl geçti. gelinen duruma baktığımızda partimiz çok olumlu bazı işleri başarmış olmasına rağmen, kitlesel bir işçi partisini hedefleyen bir siyasal örgütlenme girişimi olarak tıkanıklık içine girdiği görülmektedir.

  baştan beri yakın olarak gördüğümüz çeşitli sosyalist parti ve eğilimlerle yürütülen demokratik çoğulcu bir işçi emekçi partisinde birlik oluşturma girişimlerimiz de anlamlı bir sonuca ulaşamamıştır.

  görüşüme göre böylesi bir durumda partiyi aynı yönde devam ettirmek,
  niyetlerimiz ne olursa olsun, türkiye sosyalist hareketinde birçok örneği olan “dar sosyalist grup” örgütlenmesi mantığına düşmek anlamına gelecektir.

  bu durumu değerlendirerek parti yönetiminden ve üyelerinden bir grup
  arkadaşla birlikte tbip’den istifa etme kararı vermiş bulunuyorum. ben ve tbip’den istifa eden arkadaşların bir kısmı bundan sonraki siyasal yürüyüş seçeneği olarak içinde m. bekaroğlu ve arkadaşlarının da aktif olarak yer alacağı n. kurtulmuş liderliğindeki yeni parti girişimini değerlendirmekteyiz. eğer ortaya çıkacak politik çerçeve içinde emekçilerin, ezilenlerin çıkarına politika yapılabilecek bir alan oluşturulabilirse burada yer almayı düşünüyoruz.

  ayrıldığım parti, diğer sosyalist parti ve çevrelerdeki arkadaşlarım gibi benim de önümde işçilerin, emekçilerin, yoksul halkın ve tüm ezilenlerin mücadelesi içinde olma dışında bir seçenek yoktur.

  saygılarımla

  zeki kılıçaslan – türkiye birleşik işçi partisi eski g. başkanı – 24/10/2010
  -----------------------
 • 12 eylül ve ılımlı islam projesinin sol üzerinde yarattığı dejenerasyonun en hazin perdesi. stepnenin stepnesinin stepnesi. sağcıların ve soldaki "yoldaşlarının" kademe anlayışı böyle kuvvetli olursa gericilik sonsuza kadar iktidar olur.
 • işçi sınıfı partisi meselesini, bir grup işçiyle birlikte parti kurmak olarak algilamasıyla akıllarımızin cevherini zaman zaman söndüren ama her zaman tatlı bir hoşgörüyle karşıladığımız zeki kiliçarslan beyler, bugün numan kurtuluş'un yeni partisinin kurucularından biri olarak 'eh artık!" dedirtmiş, konuyla ilgili olarak görüşüne başvurduğumuz tarlabaşı bahriyeli pub esnafindan kiz mehmet, "severim ben aslinda zeki'yi" derken, karakolun ordan süzülen pezevengini görüp içeri kaçmıştır.
 • halkın sesi partisi kurucu üyesi.
 • istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesinin en delikanlı hocasıdır. öğrencisi olup sevmeyen insan bulmak zordur.
 • halkın sesi partisi myk çalışma hayatı ve sosyal politikalar başkanı.