şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1441 entry daha
  • fıkra anlattığı, tekerlemeler yaptığı videolara bakılırsa yaşasaydı bugün sosyal medya fenomeniyim diyen adamlar sadece 'meniyim' diyebilirdi.
  • dert ortağı gibi bir insan sahiden. her daim sıkılmadan bıkmadan şarkılarını dinlemeyi geçtim rahmetli ne söylemişse hayata realiteye bire bir uyuyor. sanki ben gibi sanki sen gibi o gibi. ben en çok söylediği şarkılarla kendi ilişkilerini kıyaslıyorum, hayal ediyorum. yıllar yılı birilerini hamile bırakmıştır diye dedikodularını ürettiğimiz, güya erkeklik karizmasını kurtarmaya çalıştığımız, eh işte ojesiyle mini etek kostümüyle kabul ettiğimiz daha çok görmezden geldiğimiz bir insanın gerçek acılarını şarkı diye dinlemişiz. güya sevmişiz, sanat güneşi demişiz bağrımıza basmışız. yalan. işin tuhafı ben oturup bu şarkıları dinleyip sevgilimi düşünebiliyorum, benim o sevgiliyi düşünme onla olma hakkım var ama söyleyenin ulu orta hiç hakkı olmamış. bu şarkılarla, gizli kapalı hayatı yıllarca kilo alıp, inzivaya çekilip, kendini cezalandırışıyla bu ülke bir insanı güya severek ona en büyük cezayı vermiş. bugün hala utanmadan şarkılarını dinleyebiliyorsak, özellikle gücüme gidiyor böyle yaşamak bu ülkenin iki yüzlülüğünün bir sembolü de zeki müren’dir. yazık olmuş, oluyor allah rahmet eylesin.
  • 1992 yılı’nın ağustos ayı’nda, sanat güneşimiz ile yapılan bir röportajdan. (bu röportaj blog adresim haricinde başka bir kaynakta yok)

https://deargodmakemeabirdblog.wordpress.com/…uren/
2 entry daha