1694 entry daha
  • baştan aşağı kalite kokan dünyanın en naif ve düzgün türkçe'sine sahip örnek alınması gereken, türkiye'nin gördüğü en iyi sanatçılardan biridir.
    (bkz: sanat güneşi)
  • zeki müren kıbrıs savaşı'nda kendisine ait 27 adet daireyi satarak türk silahlı kuvvetlerine bağışlamıştır. zeki müren'in vefatından 6 ay önce yapılan kayıtta ilginç ifadeler dikkat çekiyor. müren, kendisinden "zekicik" diye bahsettiği kayıtta, 26 mart 1996 sabaha karşı bir rüya gördüğünü ve böylece mirasını mehmetçik vakfı'na bırakmaya karar verdiğini anlatıyor. ses kaydında zeki müren şunları söylüyor:

"türk eğitim vakfı'nın ve de mehmetçik vakfı'nın vefakâr dostları var. 26 mart 1996 sabaha karşı gördüğüm bir rüyanın, rüya değil hakikatti galiba, etkisiyle yıllarca ciğerimde, kalbimde, kanımda, beynimde, böbrek taşımı sahnede düşüren, müspet, menfi bin türlü insanı yola getirmeye çalışan zekicik, o an bir karara varmıştı.
    sınır boylarımızda vatanımız için, bizim için, seve seve can vermeye yüce yürekleriyle, büyük ruhlarıyla nöbet bekleyen ve düşmana karşı yurdumuzu koruyan türk askerlerinin bir armağan mahiyetinde, candan dualarımla birlikte mehmetçik vakfı'na miras olarak bırakışım. bu tarih henüz yeni sayılır... 26 mart 1996 sabahı bodrum'daki vasiyetimi imzalattıktan sonra kendimi hür bir martının denizi yalayarak uçuşu gibi hissettim hem de beyaz kanatlar üstünde. duygularımı anlatacak kelimeyi bulamıyorum. ama sizlerin hissettiğine inanıyorum."
  • ajda pekkan ile birbirlerine şans öpücüğü vermeyi pek severmiş rahmetli. şuraya bir kaç tane bırakıyorum.
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
199 entry daha
hesabın var mı? giriş yap