1. kucukken bogazima kacmis, yengem guc bela cikarmis dolayisiyle de hayatimi kurtarmis, onun icun bende kotu bi anisi var bu sekerin ama benim hatirlamadigim bir ani, e tabi o zaman nereye kadar ani oluyo,bu da ayri bi deli meselesi!
  2. çocukken en sevdiğim şekerlerden biriydi bu. yuvarlak ortasında hafif bi çukur olan, karamel tadında sert bir şekerdir kendisi. bayramlarda her evde bulunurdu eskiden. evet göbeğe benzer bir şekli vardır bu şekerin ama neden zeki müren göbeği denmiştir buna şaşırmışımdır hep. evet neden zeki müren göbeği de emel sayın göbeği, türkan şoray göbeği, filiz akın göbeği diil? zeki mürenin göbeği kaymak gibi pürüzsüz tüysüz bişii miydi? hafif bronz, karamel renginde miydi? şeffaf kağıda mı sarılıydı? taş gibi sert miydi? belki de zeki mürenin en sevdiği şekerdi ve göbeğe benzemesi nedeniyle türk halkı bu ismi yakıştırdı bu şekere...
  3. limonlusu sonum olacaktı az daha. annem hamile haliyle beni ters çevirip silkeleyerek çıkmasını sağlamıştı. ancak hala daha severek tüketiyorum.
    boğazıma kaçma nedeniyse çizgi film izlerken tweety'nin yakalanmasına şaşırıp hızla nefesimi içime çekmem.
    evet aptal bir çocuktum.

    edit: imla